Jaką dziedzina e-biznesu najlepiej się zająć? Co byłoby najbardziej zyskowne? [podcast]

Uważam, że najbardziej zyskowna dziedzina e-biznesu, biorąc pod uwagę jak niskie są koszty wejścia i jak wysoka jest marża, jest zdecydowanie przekazywanie odpłatne wiedzy. Szkolenia lub produkty informacyjne. Jest to zdecydowanie najbardziej zyskowna branża w Internecie, najłatwiejsza do wejścia i technologicznie również jest prosta. Z takimi narzędziami jak Ekademia, impleSITE, impleBOT technologicznie nie ma problemu by zarabiać na wiedzy, trzeba się tylko skupić na tym by mieć fajną tę wiedzę i fajnie ją sprzedać.

Z kolei najszybszym sposobem na zarobienie pieniędzy są programy partnerskie i pośredniczenie w sprzedaży. Jest to najszybszy sposób, ale  nie dający zarobić największych pieniędzy. Największe pieniądze i najszybciej można zarobić na produktach informacyjnych.

Autor: Piotr Majewski Twórca i Growth Hacker impleBOT (system do e-mail marketingu), Ekademia (rynek wiedzy) i kilku innych systemów, od 2000 r. pisze artykuły o e-biznesie, popełnił 2 książki o e-biznesie oraz napisał program największego zrealizowanego projektu szkoleniowego z zakresu e-biznesu w Polsce (1900 firm). Mąż i ojciec, miłośnik żeglarstwa.