CzasNaE-Biznes

CzasNaE-Biznes

CzasNaE-Biznes Blog

CzasNaE-Biznes

Mam nadzieję, że wysyłanie biuletynu w sobotę nie stanie się tradycją. Sporo się jednak dzieje i tak znowu wyszło. Za to środę (zgodniem z planem "4dniowy tydzień pracy") udało mi się spędzić w domu... przeziębienie trochę pomogło Puszczenie oczka

CzasNaE-Biznes

OK, trochę oszukałem z tą datą, bo jest już 13ty. Staram się ograniczać pracę w weekend. Sprawdzam nawet, czy dam radę zrobić sobie dodatkowy dzień weekenu w środę - nawet kosztem popracowania w pon, wt, czw i pt dłużej.

CzasNaE-Biznes

Pewien młody człowiek postanowił, że osiągnie taką sławę i zdobędzie tyle pieniędzy, aby poślubić najpiękniejszą kobietę w kraju. Zanim opuścił dom, ojciec podarował mu znaczny majątek i rzekł do niego:

CzasNaE-Biznes
Nie znam przedsiębiorcy, który na dłuższą metę potrafi robić skutecznie to, czego nie lubi. Znam ludzi, którzy to potrafią, ale są to pracownicy etatowi. Pracownik etatowy może robić swoją pracę bez pasji, nie lubić jej, a firma nadal może dobrze funkcjonować. Od tego są procedury. Ale nie przedsiębiorca. Nie utrzymasz strategii, która oparta jest na logice, ale jest sprzeczna z Tobą. pokaż więcej...
CzasNaE-Biznes

Strategia biznesowa to jedno z tych mało podniecających określeń, które odsiewa ziarno od plew pozostawiając w długim terminie na polu walki tylko te firmy, które strategię mają. Innym taki słowem jest systematyczność, ale o tym innym razem.

CzasNaE-Biznes

Twoje cele zwykle nie inspirują pracowników, ani partnerów. Czasami widzą oni w Twoim celu szansę dla siebie i wtedy Ci pomagają, ale za konkretne pieniądze. Ale co zrobić, aby ludzie chcieli Ci pomóc nie pytając się od razu o pieniądze?

CzasNaE-Biznes

Po kilkunastu latach uczenia biznesu zauważyłem, że wielu przedsiębiorców przywiązuje zbyt dużą uwagę do niektórych zagadnień, zaniedbując inne. Działając w ten sposób Twój biznes nie urośnie a już na pewno nie przetrwa lat i dekad.

CzasNaE-Biznes

Stworzył pierwszą polską firmę zajmującą się kompleksowymi instalacjami inteligentnych domów. Z biznesu, który wymagał jego osobistej obecności w przypadku każdego Klienta zbudował biznes automatyczny, który pozwala mu większość roku spędzać na podróżach.

CzasNaE-Biznes

Należy do ekskluzywnego grona najlepszych z najlepszych (Top Of The Table) prestiżowej organizacji MDRT zrzeszającej najlepszych agentów ubezpieczeniowo finansowych na świecie... i osiągnął to jako jedyny Polak i jako jeden z niewielu na świecie BEZ jeżdżenia i dzwonienia po Klientach. Jak?

CzasNaE-Biznes

Gdy w 2000 r. zaczynałem swoją działalność, nie miałem firmy. Miałem 17 lat i nawet nie mogłem jej mieć. Na szczęście mój tata miał firmę i to on rozliczał wszystkie dochody przez pierwsze 2 lata.

 Blog  Memos