Pomagam małym i średnim przedsiębiorcom zwiększyć sprzedaż i zbudować biznes marzeń. Robię to, ponieważ wierzę, że źródłem wszystkich istotnych…

Piotr Majewski

Mam dla Ciebie prezent - kosztujący 47 zł, 90minutowy wykład "Jak stworzyć e-biznes skazany na sukces?". Dam Ci go za darmo - proszę tylko odpowiedz mi szczerze w tej ANONIMOWEJ ankiecie na te proste pytania.

Piotr Majewski

Ostatnio przeprowadziłem szybkie badanie marki, które dało mi na początku trudne do uwierzenia rezultaty. Badanie to zweryfikowało mi również strategię dla moich uczestników startującej w marcu edycji beta rocznego projektu "infobiznes w pudełku".

Piotr Majewski

Oto moje metody na zyskanie czasu na rzeczy ważne (np. edukację, czytanie biografii, rozwijanie biznesu, czy czas wolny dla rodziny).

Piotr Majewski

Podwoić dochody można na różne sposoby. Można zwiększyć nakłady na reklamę, poprawić skuteczność reklamy, zwiększyć dział sprzedaży, pozyskać nowych partnerów albo...

Piotr Majewski

Czy wiedziałeś, że jako przedsiębiorca należysz do jednej z 2 grup. Od tego, czy w danej grupie jesteś świadomie, zależy Twoja teraźniejszość. Dokładnie. Nie od grupy. Ale do świadomego w niej przebywania i działania zgodnie z jej zasadami.

Piotr Majewski

Winners see loss as a floss,  and use it to remove bad stuff from their process

Piotr Majewski

Poniżej prezentuję fragmenty rozdziału o startupach mojej nowej książki "Jak zbudować e-biznes od zera do 100 tysięcy zł zysku rocznie... w Internecie" - 2 wydania bestsellera CzasNaE-Biznes.

Piotr Majewski

Nie publikowałem ostatnio dalszych części książki OdZeraDo10tys z powodu zapalenia oskrzeli - nadal pisałem, ale jakoś brakowało mi przekonania, że wymęczony kaszlem i lekami mogę poprawnie ocenić jakość tekstu przed jego wypuczeniem... zwłaszcza, że niektóre fragmenty są kontrowersyjne.

Piotr Majewski

Testowanie i śledzenie skuteczności to bardzo ważne zadania dla każdego marketera. Niestety zadanie to jest utrudnione, gdy akcja (zapis, zakup itd.) kieruje na inną domenę. Google Analytics ma jednak wbudowane bardzo zgrabne rozwiązanie....

Piotr Majewski
Jest kwiecień 2015 r. Google grozi mi, że jeśli nie zmienię strony, wywalą mnie z indeksu. A ja za nic jej nie chcę zmieniać, bo mam od 10 lat 1 miejsce. Ostatecznie jednak, dzień przed ultimatum wprowadzam żądane zmiany i z niepokojem wgrywam na serwer nową wersję. Mija rok i pokaż więcej...
Piotr Majewski
Co jakiś czas pojawia się w polityce pomysł, aby zabronić handlu w niedzielę. Pomysł ten skutecznie odciąga uwagę wszystkich od realnych problemów i generuje polityczne wojny, których nie da się wygrać... właściwie nie trzeba ich wygrywać. Nie trzeba zabraniać handlu w niedzielę, bo w niedzielę nie warto* handlować i zaraz pokaż więcej...
Piotr Majewski

Dlaczego dla niektórych sklepów z laptopami nie ma znaczenia, jakiego laptopa kupisz? Jak łatwo podwoić zyski w sklepie internetowym?

Piotr Majewski

Wstajesz rano, jest święto, ale zerkasz na maila, a tam raport z usługi monitorującej serwer: procesor niebezpiecznie obciążony. Była próba ataku. Jak się przez czymś takim zabezpieczać?

Piotr Majewski

Poznaj sprytny sposób sprzedaży, który zbudował potęgę McDonald's...

Piotr Majewski

Czyli najbardziej niebezpieczny moment w rozwoju startupu przez zespół/osobę, który robi to za pieniądze z innego biznesu/pracy.

Piotr Majewski

Jeśli całą swoją energię skupiasz na zwiększaniu sprzedaży, nie zdziw się, gdy konkurencja usunie Cię z rynku. W trakcie tego nagrania poznasz fragment modelu SMB+I, który pomaga stworzyć biznes odporny na takie zagrożenia, jak walka cenowa czy konkurencja kradnąca pomysły