Pomagam małym i średnim przedsiębiorcom zwiększyć sprzedaż i zbudować biznes marzeń. Robię to, ponieważ wierzę, że źródłem wszystkich istotnych…

Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 97 790 czytelników
Piotr Majewski
Co jakiś czas pojawia się w polityce pomysł, aby zabronić handlu w niedzielę. Pomysł ten skutecznie odciąga uwagę wszystkich od realnych problemów i generuje polityczne wojny, których nie da się wygrać... właściwie nie trzeba ich wygrywać. Nie trzeba zabraniać handlu w niedzielę, bo w niedzielę nie warto* handlować i zaraz pokaż więcej...
Piotr Majewski

Dlaczego dla niektórych sklepów z laptopami nie ma znaczenia, jakiego laptopa kupisz? Jak łatwo podwoić zyski w sklepie internetowym?

Piotr Majewski

Wstajesz rano, jest święto, ale zerkasz na maila, a tam raport z usługi monitorującej serwer: procesor niebezpiecznie obciążony. Była próba ataku. Jak się przez czymś takim zabezpieczać?

Piotr Majewski

Poznaj sprytny sposób sprzedaży, który zbudował potęgę McDonald's...

Piotr Majewski

Czyli najbardziej niebezpieczny moment w rozwoju startupu przez zespół/osobę, który robi to za pieniądze z innego biznesu/pracy.

Piotr Majewski

Jeśli całą swoją energię skupiasz na zwiększaniu sprzedaży, nie zdziw się, gdy konkurencja usunie Cię z rynku. W trakcie tego nagrania poznasz fragment modelu SMB+I, który pomaga stworzyć biznes odporny na takie zagrożenia, jak walka cenowa czy konkurencja kradnąca pomysły

Piotr Majewski

OSTRZEŻENIE: Jeśli nie zamierzasz przeczytać całości ZE ZROZUMIENIEM, nie czytaj wcale - ośmieszysz się.

Piotr Majewski

Pewien młody człowiek postanowił, że osiągnie taką sławę i zdobędzie tyle pieniędzy, aby poślubić najpiękniejszą kobietę w kraju. Zanim opuścił dom, ojciec podarował mu znaczny majątek i rzekł do niego:

Piotr Majewski

Uczestnicy mojego szkolenia też myśleli, że to jest łatwe pytanie. Ale tak jak wielu z nich, możesz być w dużym błędzie. Ten błąd może Cię kiedyś sporo kosztować, gdy będziesz chciał firmę sprzedać lub pozyskać inwestora.

Piotr Majewski

Od 2000 roku* promowałem swoimi artykułami, filmami, szkoleniami i kursami podejście do biznesu racjonalne, etyczne i polegające na tworzeniu realnej wartości. W tym samym czasie z powodów czysto marketingowych niektóre swoje produkty nazywałem w taki sposób, aby zwrócić uwagę również tych osób, które nie doceniają takiego podejścia.

Piotr Majewski

Polska jest już jednym z najlepszych krajów w Europie w piłkę. I chociaż boli, że nie pierwszym, to jednak zrobiliśmy kolosalny skok do przodu w ostatnich latach. Tylko jedna rzecz stoi na przeszkodzie, abyśmy za kilka lat byli w Europie również jednym z najbogatszych krajów.

Piotr Majewski

Już w ten weekend koniec pierwszego i początek drugiego ważnego etapu. Dokładnie 2 lata temu zadeklarowałem, że przez 2 kolejne lata będę prowadził szkolenia MAKE the CHANGE - to był potrzebny (momentami bardzo kosztowny) element ZNACZNIE większego planu.

Piotr Majewski
Nie znam przedsiębiorcy, który na dłuższą metę potrafi robić skutecznie to, czego nie lubi. Znam ludzi, którzy to potrafią, ale są to pracownicy etatowi. Pracownik etatowy może robić swoją pracę bez pasji, nie lubić jej, a firma nadal może dobrze funkcjonować. Od tego są procedury. Ale nie przedsiębiorca. Nie utrzymasz pokaż więcej...
Piotr Majewski

Strategia biznesowa to jedno z tych mało podniecających określeń, które odsiewa ziarno od plew pozostawiając w długim terminie na polu walki tylko te firmy, które strategię mają. Innym taki słowem jest systematyczność, ale o tym innym razem.

Piotr Majewski

Twoje cele zwykle nie inspirują pracowników, ani partnerów. Czasami widzą oni w Twoim celu szansę dla siebie i wtedy Ci pomagają, ale za konkretne pieniądze. Ale co zrobić, aby ludzie chcieli Ci pomóc nie pytając się od razu o pieniądze?

Piotr Majewski

Po kilkunastu latach uczenia biznesu zauważyłem, że wielu przedsiębiorców przywiązuje zbyt dużą uwagę do niektórych zagadnień, zaniedbując inne. Działając w ten sposób Twój biznes nie urośnie a już na pewno nie przetrwa lat i dekad.

Piotr Majewski

Stworzył pierwszą polską firmę zajmującą się kompleksowymi instalacjami inteligentnych domów. Z biznesu, który wymagał jego osobistej obecności w przypadku każdego Klienta zbudował biznes automatyczny, który pozwala mu większość roku spędzać na podróżach.

Piotr Majewski

Należy do ekskluzywnego grona najlepszych z najlepszych (Top Of The Table) prestiżowej organizacji MDRT zrzeszającej najlepszych agentów ubezpieczeniowo finansowych na świecie... i osiągnął to jako jedyny Polak i jako jeden z niewielu na świecie BEZ jeżdżenia i dzwonienia po Klientach. Jak?

Piotr Majewski

Gdy w 2000 r. zaczynałem swoją działalność, nie miałem firmy. Miałem 17 lat i nawet nie mogłem jej mieć. Na szczęście mój tata miał firmę i to on rozliczał wszystkie dochody przez pierwsze 2 lata.

Piotr Majewski
Jest środa, dzień w którym możemy korzystać z laboratorium komputerowego. Buuuu, tu ti tu ti, szszszszszszsz - odgłos łączącego się modemu jest jak zaklęcie, które otwiera drzwi do innego świata. Udało się. Mam tylko 45 minut - mało czasu - każda strona ładuje się niemiłosiernie długo - obrazki wyłączone, interesuje pokaż więcej...
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 97 790 czytelników