10 kroków do zarabiania na wiedzy

środa, 25 luty 15, 20:45

Jak zacząć zarabiać na wiedzy? Oto 10 konkretnych kroków

Jak zacząć zarabiać na wiedzy?

1.Znajdź idealną dla Ciebie niszę, która pozwoli Ci zarabiać na szkoleniach.

Najwięcej zarabiają trenerzy, którzy specjalizują się w wąskich zagadnieniach, ponieważ są dzięki temu wiarygodni dla swoich klientów. Problem w tym, że dobrą niszę trudno wybrać, jeśli nie korzystasz z odpowiednich narzędzi. A są w internecie darmowe narzędzia, które powiedzą Ci dokładnie, jakim zagadnieniem się zająć, jakie jest zainteresowanie w tym temacie i czy rośnie ono czy maleje.

2. Zdobądź wartościową wiedzę za darmo lub za niewielkie pieniądze, która pozwoli Ci zarabiać na szkoleniach.

Jeśli nie jesteś jeszcze ekspertem w jakiejś dziedzinie i tak możesz zarabiać ucząc ludzi - wystarczy, że poświęcisz czas na zgromadzenie wartościowej wiedzy z wielu źródeł, a następnie przekażesz swoim klientom to, co według Ciebie jest najważniejsze - samą esencję. Nie obiecuję Ci, że będzie szybko i łatwo, ale obiecuję Ci, że jeśli masz w sobie pasję uczenia się i innych i się jej poświęcisz, zaczniesz zarabiać.

3. Twórz streszczenia całych książek na 1 stronie w taki sposób, aby samo streszczenie było więcej warte, niż cała książka.

Czy wiedziałeś, że czytając książkę jesteś w stanie zapamiętać z niej nie więcej niż 30%... chyba, że streścisz ją w odpowiedni sposób na jednej, maksymalnie kilku stronach. Dzięki takiemu streszczeniu będziesz mógł przypomnieć sobie wszystko, o czym przeczytałeś w kilkanaście minut. To jest jeden z sekretów mojego sukcesu, który pozwala mi w błyskawicznym tempie tworzyć nowe produkty szkoleniowe.

4. Zaprojektuj kurs internetowy, za który ludzie będą chcieli płacić.

Nie jest sztuką przygotowanie kursu internetowego - wkrótce sam się o tym przekonasz - sztuką jest przygotowanie takiego kursu, za którego ludzie będą chcieli zapłacić.

5. Utwórz pierwszą stronę www promującą szkolenie.

Tworzenie serwisów www jest dosyć trudne i czasochłonne... chyba, że robisz tylko tyle ile jest konieczne. Wbrew pozorom w tym biznesie nie potrzebujesz rozbudowanej i skomplikowanej strony, wystarczy, że...

6. Zapoczątkuj tworzenie listy adresowej potencjalnych Klientów.

Czy wiesz, że lista adresowa odpowiednich osób gwarantuje dochody niezależnie od sytuacji na rynku i bez wydawania grosza na reklamę? Dobra lista adresowa daje średnio na rok nawet 10 zł z każdej osoby na tej liście. Wyobraź sobie, że lista kilku tysięcy osób, którą zbudujesz stosunkowo łatwo, może dać Ci każdego roku kilkadziesiąt tysięcy złotych! Co roku!

7. Zacznij promować za darmo Twoje kursy i szkolenia.

Zanim zaczniesz się reklamować za pieniądze, warto najpierw wykorzystać bardzo skuteczne, darmowe metody promocji, które zdobędą Ci pierwszych klientów.

8. Zacznij skutecznie reklamować Twoje kursy i szkolenia.

Czy wiesz, że możesz się skutecznie reklamować z Google mając nawet kilkaset złotych na reklamę? Powiem Ci, jakich kardynalnych zasad trzeba się trzymać, aby reklama w Google się opłacała.

9. Organizuj tanio szkolenie stacjonarne.

Organizowałem szkolenia i konferencje od 10 do 430 osób w hotelach i ośrodkach szkoleniowych. Ponieważ często były to imprezy tanie i bardzo tanie, nauczyłem się organizować nawet duże i bardzo dobrze ocenianie szkolenia i konferencje za śmieszne pieniądze. Przekażę Ci moje sekrety.

10. Zrób to wszystko na Ekademii...

... żeby nie stracić kontroli nad biznesem i wykorzystać zaawansowane narzędzia promocyjno sprzedażowe. A jak konkretnie to wszystko zrobić? Zapisz się na kurs on-line "Zarabianie na Wiedzy" - tam wszystkiego się dowiesz.

Dołącz do klubu 10K* i zmień swoje życie!

* osób zarabiających na wiedzy przynajmniej 10 tys. miesięcznie.

Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 97 975 czytelników