Wracam właśnie pociągiem z bardzo ciekawego spotkania. Podróż w jedną i drugą stronę trwa ponad 5h, więc wykorzystałem ten czas na ponowne przesłuchanie...

...  moich nagrań z poprzednich MAKE the CHANGE - w ramach jak najlepszego przygotowania do MtC, które odbędzie się 28 i 29 listopada.

Wiem, że to głupio brzmi, ale jak tak słucham tych wykładów to rozumiem, dlaczego postawiłem sobie kiedyś cel, że do lipca 2024 r. MILION przedsiębiorców z Polski i zagranicy pozna dokładnie mój model i będzie mogło dzięki niemu ulepszyć, umocnić i uniezależnić do różnych zagrożeń rynkowych swój biznes. 
 
Cel wydaje się absurdalnie duży biorąc pod uwagę fakt, że za te kilkanaście dni przekroczymy dopiero 500 przeszkolonych osób. Ale taki ma być. To nie jest "mój" cel. To jest cel, którym chcę zarazić jak najwięcej osób, którzy pomogą go zrealizować.
 
Oczywiście skala będzie musiała znacznie wzrosnąć - szkoląc na raz 200 osób musiałyby się odbywać 2 MtC codziennie przez następne 9 lat Puszczenie oczka. Obłęd. Ale warto - nawet nie wyobrażasz sobie, jak zmieniłaby się Polska gospodarka, gdyby chociaż 10% firm działało według tego modelu.
 
Ty i inni mali przedsiębiorcy są NAJWAŻNIEJSZYM elementem naszej gospodarki. Nie korporacje, nie pracownicy i z całą pewnością nie urzędnicy i politycy. To my napędzamy gospodarkę, my płacimy tutaj podatki, zatrudniamy Polaków i wydajemy tutaj zarobione pieniądze. Ale to my dostajemy największe baty od opinii publicznej, mediów i urzędów. Dlatego tak ważne jest, aby działać wg. modelu biznesowego, którym daje Ci przewagę i stabilność.
 
Pomijając fakt, że przedsiębiorca w Polsce zarabia średni 120% tego, co pracownik Puszczenie oczka, to właśnie znaczenie przedsiębiorców dla reszty ludności jest największą nagrodą za prowadzenie własnej, małej firmy.
 
Jeśli spytasz mnie, jak zamierzam przeszkolić MILION przedsiębiorców w 9 lat, odpowiem Ci: NIE WIEM. Skupiam się na bieżących celach i wierzę, że prąc systematycznie do przodu znajdą się ludzie, którzy mi pomogą - trenerzy, którzy będą prowadzili MtC na licencji, promotorzy, którzy zorganizują te imprezy w Polsce i za granicą. I inne osoby. Przyjdzie na to czas. Dzisiaj mamy ponad 40 rewelacyjnych opinii video. Gdy będzie ich 400, a będzie, nie będzie można zlekceważyć tej wiedzy i tego modelu. Ci, którzy poznają go wcześniej będą mieli oczywistą przewagę.
 
Oczywiście mógłbym po prostu wypuścić nagrania z MtC za darmo. Ale tego nie zrobię - może jak będzie nam brakowało 500 tysięcy. Rozdaję wiedzę za darmo od 2000 r. i wiesz co? To świetne narzędzie promocji dla mnie, ale odbiorcy nie stosują darmowej wiedzy. Nie cenimy tego, co nas nie kosztowało. Mógłbym opublikować 100% moich kursów za darmo i zastosowałoby ją mniej osób, niż gdy tą samą wiedzę sprzedam. 

"Tak tylko gadasz, a to zwykła chciwość" - pewnie ktoś tak sobie pomyśli. Gdyby zobaczył budżet tych imprez i budżet innych moich projektów, szybko by jednak zmienił zdanie.
 
Mógłbym wypuścić MtC w formie kursu online. Ale wiesz co? Niektórych rzeczy trzeba doświadczyć, aby je naprawdę zrozumieć. To jest tak, jak z Wieżą Eiffla. Możesz zobaczyć milion zdjęć i milion filmów ale i tak nie pojmiesz jej fenomenu, póki nie staniesz pod nią, nie spojrzysz w górę, nie wjedziesz na górę i nie zobaczysz na własne oczy Paryża ze szczytu wieży. A mój model wywraca do góry nogami tak wiele błędnych założeń, które masz na temat biznesu, że nie uwierzysz mi, póki nie doświadczysz tego na własnej skórze.
 
Na marginesie - tym razem pokażę nową, lepszą i nieco prostszą zaktualizowaną wersję modelu z nową nazwą.
 
Pierwszą wersję stworzyłem w ramach ćwiczenia, które dał mi znajomy, zagraniczny trener. Powiedział mi: Musisz mieć model. Na początku nie czułem, dlaczego jest to takie ważne. Ale mu uwierzyłem, bo prowadząc od lat warsztaty wiem, że Klienci często nie rozumieją sensu ćwiczenia, póki go nie wykonają.
 
Porządnie nad tematem przysiadłem. Zamknąłem wiedzę, którą przekazuję w różnych kursach od dekady, w zgrabny model. I nagle Klienci zaczęli łapać całość. A różni znajomi chcieli przyłączyć się do tego projektu. Prawie nikt tego nie wie, ale pokazałem ten model za granicą, uczestnikom warsztatu wspomnianego trenera, zanim pokazałem go w Polsce. Mam nawet nagranie, z którego niestety nie jestem specjalnie dumny Puszczenie oczka
 
W każdym razie wtedy zrozumiałem, dlaczego Model jest tak ważny. Nie jestem Ci tego w stanie wytłumaczyć za pomocą tgo tekstu. Musisz to zobaczyć, albo żyć w szkodliwej dla Twojego biznesu nieświadomości aż każdy będzie się Ciebie pytał:
  1. Komu w czym?
  2. Jakie jest Twoje 10/1?
  3. Jak tam Twoja S? Robisz 4PRO?
  4. Jak tam Twój M? Robisz SI.M.P.LE?
  5. Robisz B? Przekroczyłeś już 50%?
  6. Pracujesz nad I? Masz czas? Jeździsz na wakacje, czy nadal zasuwasz?
No i oczywiście: Jak jest Twój PP? Jaki ma procent K?
Ale to pytanie zada na końcu w przeciwieństwie do przedsiębiorców, którzy błędnie skupiają się właśnie na tym.
 
Na tę edycję mamy sprzedanych 150 biletów, MAKE the CHANGE odbędzie się 28 i 29 listopada w Adgar Plaza w Warszawie.
 
Jeśli chcesz do nas dołączyć to najlepiej zrób to teraz - w środę o 23:59 cena wzrośnie o 100 zł. Masz czas aby podjąć decyzję, której NIE będziesz żałować… ale aby to zrozumieć, najpierw musisz tego doświadczyć, czyli musisz zaufać mi i tym wszystkim opiniom przedsiębiorców.
 
Przyjedź na MAKE the CHANGE. Kolejne najwcześniej w czerwcu 2016 r. Szkoda tracić kolejne 6 miesięcy.

P.S. Forwarduj ten tekst przedsiębiorcy, na którego sukcesie Ci zależy, albo który na sukces zasługuje. Pewnie już za 2 tygodnie, albo za kilka miesięcy albo lat, ale Ci podziękuje.
Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 98 151 czytelników