Biznes kontra własna rodzina

sobota, 27 styczeń 07, 12:00

Czy i ile czasu masz dla rodziny, synka? Może to zbyt prywatne, ale to jeden z czynników, nad którymi się zastanawiałem chcąc prowadzić własny biznes, mam dziewięcio-miesięczne bliźniaczki.

Czy i ile czasu masz dla rodziny, synka? Może to zbyt prywatne, ale to jeden z czynników, nad którymi się zastanawiałem chcąc prowadzić własny biznes, mam dziewięcio-miesięczne bliźniaczki.

To jest prywatne pytanie. Odpowiem jednak, bo jest bardzo ważne. Częściowo odpowiedziałem już Wam wcześniej, odpowiadając na poprzednie pytanie (www.cneb.pl/a/jak_piotr_zarzadza_czasem.html). Kiedy zaczynałem swój biznes i jeszcze nie miałem rodziny, pracowałem jak szalony, po kilkanaście godzin. Potrafiłem wstać rano i odejść od komputera o pierwszej w nocy. To jest chore, chociaż pozwoliło mi zrobić bardzo dużo.

Na pewno gdybym pracował mniej… to znaczy nie wiem, czy na pewno, może wtedy szybciej zacząłbym zatrudniać ludzi i zacząłbym delegować obowiązki i może byłbym dalej niż dzisiaj. Nie mnie jednak myślę, że powinno się wprowadzić konkretne godziny pracy.

Ja teraz mam sporo czasu dla rodziny. Nie zdarza mi się pracować do późna poza poniedziałkiem, a jak wracam do domu prawie nigdy nie pracuję. Są wyjątki np. jakiś projekt, który się bardzo przeciąga. Potrafię wtedy posiedzieć jeszcze te 4h w pracy, ale to tylko przez kilka dni.

Także uważam, że mam sporo czasu dla rodziny i dla synka. Średnio gdzieś od 18-tej do następnego dnia.

Jeżeli chcesz zacząć własny biznes i chcesz mieć czas dla rodziny, a myślę, że nie ma sensu zaczynać biznesu, jeżeli to się wiąże z tym, że stracisz czas dla rodziny, to powinieneś od razu zacząć myśleć, jak robić to z kimś innym jeszcze. Jak mieć wspólnika albo pracowników, bo na dłuższą metę zobaczysz, że bardzo trudno będzie Ci się oderwać od tego biznesu, zwłaszcza na początku, żeby go nie robić.
Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 97 790 czytelników