Jak zarabiać kokosy w programach partnerskich?

poniedziałek, 16 czerwiec 08, 21:55

Chcę Ci zdradzić sekret zarabiania kokosów w programach partnerskich.
Prowadzę program partnerski cnebPoints.com ponad 5 lat, konsultowałem niektóre z popularniejszych programów partnerskich w Polsce, studiowałem też szkolenia najlepszych Super Affiliates w Ameryce. Znam temat programów partnerskich z obu stron. Znam też sekret najskuteczniejszych partnerów...

Sekret najskuteczniejszych partnerów na świecie i w cnebPoints.com to połączenie kilku prostych narzędzi i oczywiście praca - jeśli ktoś Ci mówi, że zarobisz w Programie Partnerskim bez pracy, to Cię okłamuje.

To, co oferuje program partnerski to zarabianie bez potrzeby produkowania i sprzedawania czegokolwiek, bez potrzeby posiadania firmy, ale nie ma nic za darmo.

Nie wszyscy partnerzy stosują wszystkie narzędzia na raz, niektórzy zastępują część narzędzi, narzędziami bardziej zaawansowanymi lub bardziej czasochłonnymi.

Niemniej jednak zaprezentowane niżej połączenie gwarantuje rezultaty. Sam w ten sposób generuję prowizje mimo iż kilka lat temu przestałem zupełnie interesować się zarabianiem w PP - stworzyłem jednak systemy, które robią to automatycznie, czy tego chcę czy nie ;).

Oto przepis na sukces w Programie Partnerskim:
 1. Stwórz bloga, który będzie zawierał ciekawe i obfite w słowa kluczowe treści na JEDEN konkretny temat.Temat nie musi być wąski, musi być jednak konkretny.
 2. Zacznij udzielać się na forach duskysyjnych (szukaj w google: forum xyz), grupach dyskusyjnych (szukaj na Facebooku i LinekdIn) i komentować cudze blogi w taki sposób, aby zawsze w stopce (podpisie) Twojej wypowiedzi pojawił się link do Twojego bloga.

  Umieszczaj swoje najlepsze wpisy w serwisach typu Wykop.pl i dołącz do agregatorów blogów.

  To działanie jest konieczne na początku - pomoże ono Ci zdobyć pierwszych odwiedzających i zindeksować Twój blog w wyszukiwarkach.

  Potem, gdy Twój blog stanie się popularny, będziesz mógł ograniczać tego typu działania promocyjne.

  Nie lekceważ ich, to działa. Ja też tak zaczynałem, a dzisiaj moje serwisy odwiedzają tysiące osób dziennie, a moje własne listy adresowe mają blisko 100 000 subskrybentów.
 3. Używaj bloga do budowania listy adresów e-mail swoich czytelników. Formularz subskrypcji na blogu to podstawa. Nie każdy ma czas zaglądać codziennie na Twojego bloga.

 4. Zainstaluj kanał RSS na Twoim blogu, jako alternatywę dla osób, które nie chcą zapisywać się na Twoją listę adresową.
 5. SUPER TECHNIKA: Stwórz narzędzie, które będzie zamieniało odpowiednie słowa kluczowe w treści Twojego bloga na linki partnerskie kierujące do odpowiednich produktów.

  Np. słowo "e-biznes" zamieniasz na link typu:

  <a href="LINK_PARTNERSKI">e-biznes</a>


  W ten sposób nawet jeśli Twój tekst nie promuje niczego, to będzie zawierał linki do produktów związanych z jego tekstem.

  Jeśli ktoś czyta u Ciebie o e-biznesie i kliknie na link "e-biznes" kierujący go np. na cneb.pl, czyli serwis o e-biznesie, to jest duża szansa, że kupi dostęp do tego serwisu albo inne produkty tam oferowane.

  Ta technika sprawia, że praktycznie codziennie zarabiam coś w różnych programach partnerskich NIC nie robiąc poza tym, że napisałem kilkaset artykułów w ciągu 8 lat i piszę nowe, za co ludzie płacą mi niezależnie od tego.
 6. Za każdym razem, gdy wpisujesz coś na blogu, wyślij tekst tego wpisu do osób na Twojej liście adresowej. Nie wysyłaj im linku do postu, ale całą jego treść - nie zależy Ci na odwiedzalności bloga, ale na budowaniu relacji z osobami na Twojej liście.

  Oczywiście powinieneś wysłać tekst z tymi automatycznie dodanymi linkami. Czyli kopiujesz treść z bloga.
 7. Gdy trafi się produkt, który szczególnie Ci się podoba i jest zgodny tematycznie z Twoim blogiem, napisz na blogu i wyślij do czytelników jeden lub lepiej około 5 tekstów opisujących i promujących ten produkt.

  Jeśli nie będziesz tego robił częściej niż raz na 2 tygodnie, wkrótce zbudujesz prawdziwy e-biznes oparty o programy partnerskie przynoszący od kilkuset do kilku tysięcy złotych miesięcznie.
 8. SUPER TECHNIKA: Jeśli masz dużą listę i popularnego bloga, możesz poprosić autora produktu o możliwość przeprowadzenia z nim wywiadu. Podczas tego wywiadu zadawaj takie pytania, aby autor wyjawił bardzo dużo praktycznych informacji, wartościowych dla Twoich czytelników.

  W ten sposób przekonasz swoich czytelników, że produkt na prawdę jest wartościowy i wyróżnisz się na tle innych partnerów.
 9. SUPER TECHNIKA: Jeśli masz już doświadczenie w temacie albo umiesz nawiązywać kontakty, możesz zorganizować dla swoich czytelników specjalne bonusy, które otrzymają, jeśli kupią dany produkt z Twojego polecenia.

I to wszystko. Te techniki, odpowiednie narzędzia i wytrwałość to najlepsza droga do zbudowania dochodowego e-biznesu w oparciu o programy partnerskie - niezależnie, jaki to będzie program.

NO WŁAŚNIE... NARZĘDZIA

Blog, lista adresowa, system zamieniający słowa na linki partnerskie. Te narzędzia będą niezbędne, aby ta strategia się udała.
Komentarze (4)
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 97 966 czytelników