Obrzydliwie bogaty... - jak do tego doszło?

środa, 17 czerwiec 09, 10:55
Zaczęło się w piątek gdy wydawca mojej książki "Czas na e-biznes" zadzwonił do mnie z informacją, że TVP2 chce abym wystąpił w Pytaniu na Śniadanie.

Chwilę później oddzwoniłem do TVP2 i dowiedziałem się, że w najbliższy wtorek chcą abym opowiedział na antenie o zarabianiu w Internecie.

Oczywiście, że się zgodziłem ;).

We wtorek rano, około godziny 10 zaczęła się nasza 5 minutowa rozmowa. Nie udało mi się powiedzieć dużo, ale po telefonach telewidzów wiem, że niektórym udało mi się wskazać jedną z dróg.

I wtedy, gdy już mieliśmy kończyć, prowadzący zadał mi pytanie, którego się zupełnie nie spodziewałem... Moja odpowiedź była spontaniczna:

"Obrzydliwie Bogaty"

Od dawna przygotowałem się do pewnego projektu, ale brakowało mi nazwy i konwencji. Dopiero niespodziewane pytanie prowadzącego Pytanie na Śniadanie i moja spontaniczna odpowiedź dały mi to, czego potrzebowałem.

Gdy wracałem pociągiem do Gdańska, byłem tak podniecony nowym pomysłem, że przez komórkę kupiłem domenę ObrzydliwieBogaty.pl i od razu zacząłem pisać ofertę... jak na złość zostało mi pół wolnej strony i okładka zeszytu - wszystkie pozostałe strony zapisałem jadąc do Warszawy pomysłami dot. Internetowego Milionera.

Przypomniałem sobie, że w komórce mam opcję notatek głosowych. Zacząłem nagrywać z lekką obawą, że jest jakiś limit czasu nagrania. Nie było...

Nigdy wcześniej czegoś takiego nie zrobiłem.

Poniżej prezentuję oryginalny, niemontowany (zwróć uwagę na błąd dotyczący zarobków Briana Tracy) szczery mini-wykład, nagrany bez żadnego przygotowania, w pociągu na komórkę, gdy wracałem z nagrania Pytanie na Śniadanie.


P.S. Nagrane chwilę później, gdy zdałem sobie sprawę, że z tymi miliardami dolarów przesadziłem ;)


Napisz mi proszę, co o tym wszystkim myślisz - czy Twoim zdaniem jest to ciekawy sposób na zarabianie i czy mam publikować kolejne materiały na ten temat?

P.S. Wywiad nie jest już dostępny na YT niestety ;-(

Komentarze (18)
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 97 986 czytelników