Jak powstają i upadają e-biznesy?

piątek, 21 sierpień 09, 18:39

Wiele lat temu, gdy jeszcze poszukiwałem swojej drogi życiowej zafascynował mnie świat internetu. Wieczorami przesiadywałem przed komputerem serfując po różnych stronach szukając odpowiedzi na moje pytania. Wszystko wydawało mi się takie skomplikowane. Szybko jednak zauważyłem, że są ludzie, którzy doskonale sobie radzą, prowadzą e-biznesy i są niezależni finansowo. Pewnego dnia po nocy spędzonej w sieci postanowiłem: "Zakładam swoją stronę WWW!"

Niestety później przyszły obawy.. Przecież to wcale nie jest takie łatwe. Jestem sam. Nikt z moich znajomych nie zna się na e-biznesie, wykorzystują internet do rozrywki. A co jeśli zmarnuję czas i pieniądze i nic z tego nie wyjdzie. I zawsze miałem to dziwne wrażenie, że ludzie zarabiający w internecie wiedzą "coś" czego ja nie wiem. Jak oni to robią?

Zacząłem studiować newsettery, strony WWW i książki jedna po drugiej, wszystko co wpadło mi w ręce. Jeszcze intensywniej przekopywałem internet i w końcu ruszyłem z moim pierwszym własnym serwisem BestMTnT . Wkrótce przekształciłem go w prawdziwy dochodowy e-biznes - cneb.pl . Ten jeden serwis dał mi niezależność finansową. Wkrótce minie 9 lat mojej działalności e-biznesowej. W tym czasie nauczyłem się (a kosztowało mnie to setki tysięcy złotych), że najważniejsze w biznesie są:
  • grupa docelowa
  • nisza
  • strategia
Te 3 elementy to FUNDAMENT e-biznesu. Jeśli będzie on słaby, Twój biznes runie. Widziałem to wiele razy... zresztą 90% biznesów upada w ciągu 5 lat właśnie z powodu słabych FUNDAMENTÓW!

Ciekawe, co Wy na to?

Napisz mi komentarz do tego posta: ile lat prowadzisz biznes, czym się zajmujesz (możesz podać linki) i czy uważasz, że działasz strategicznie, a ja dam Ci prezentację multimedialną, który pozwoli Ci to sprawdzić.
Komentarze (36)
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 98 159 czytelników