Czy pozycjonowanie stron powinno odbywać się przez profesjonalistów z zapleczem internetowym, czy wystarczy zrobić to samodzielnie? [podcast]

czwartek, 20 sierpień 09, 15:00

Pytanie z cyklu "100 pytań o e-biznes do Piotra Majewskiego".

To zależy od tego jak szybko chcemy tę stronę zrobić i jak dużo mamy pieniędzy.

Jeżeli mamy dużo czasu i mało pieniędzy, to lepiej robić to samemu przede wszystkim skupiając się na rozbudowaniu swojego własnego serwisu oraz na stworzeniu zaplecza, czyli np. grupy blogów, które będą miały inną treść niż na naszym serwisie i będą linkowały do naszego głównego serwisu. To jest bardzo pracochłonne.

Oczywiście, firma zajmująca się pozycjonowaniem ma swoje zaplecze i jest w stanie nam dużo szybciej wygenerować pozycje, ale uzależniając nas od korzystania z ich usług. Nawe jeżeli skorzystamy z firmy pozycjonującej to powinniśmy po pierwsze skupić się na budowaniu listy adresowej, póki płacimy tej firmie, póki mamy duży ruch oraz caly czas rozwijać swój własny serwis, a jeżeli mamy czas to też zaplecze.

Taka firma pozycjonująca na dam wyniki szybciej niż zwykle sami bylibyśmy je w stanie zdobyć, ale będzie nas od siebie uzależniała. A z czasem będzie chciała większe pieniądze, więc warto samemu też rozwijać swój serwis. Żeby być niezależnym.

Co lepiej wybrać tak naprawdę zależy od naszej strategii. Czy chcemy szybką tę pozycję, czy mamy na to czas, czy mamy na to pieniądze. Czy chcemy wydać na to czy bardziej opłaca się wydać pieniądze na reklamę.

Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 98 152 czytelników