Jak łatwiej wejść e-learning?

czwartek, 1 maj 08, 11:48

Prędzej czy później warto zainteresować się trochę lepszą technologią niż e-klasy i zrobić e-learning lepiej.

Kurs prowadzony przez FreeBota (www.cneb.pl/a/e-learning_start.html) jest rozwiązaniem dosyć prostym pozwalającym zarobić pieniądze. Jeżeli udałoby się zrobić takich kursów więcej albo jeden bardzo popularny kurs, na pewno dałoby się z tego żyć. Jednak prędzej czy później warto zainteresować się trochę lepszą technologią niż e-klasy i zrobić e-learning lepiej.

Pokój czatowy

Możecie zacząć od tego, że będziecie mieli własny pokój czatowy, w którym będziecie panem i władcą. Możecie też korzystać z webcastów, które udostępnił Skype. Możecie też wpisać sobie wszystkich uczestników kursu do swojej książki adresowej w Skypie i po prostu dzwonić do niech wszystkich na raz. W ten sposób też można prowadzić czat tekstowy i głosowy.

Możecie założyć darmowy czat na serwisie  polczat.pl. Oczywiście będą wtedy u góry widniały reklamy, ale możecie taki czat założyć od razu. Na początku możecie założyć swój własny pokój i jeżeli te czaty będą się odbywały o tej samej godzinie, to nawet mimo faktu, że na ten czat może wejść sobie ktokolwiek, prawdopodobnie nie będzie to aż takim problemem.

Chyba, że kilkaset osób wejdzie nagle na czat, to pewnie będzie to widać przez stronę polczat.pl i zaczną wchodzić jakieś poboczne osoby. Jednak jeśli na czatach robicie tylko wsparcie dla uczestników szkolenia, to fakt, że wejdą jakieś osoby postronne nie jest aż tak dużym problemem.

Z jednej strony, jeżeli dobrze opiszecie czat, ludzie będą widzieli, że jest jakieś fajne szkolenie i możecie zdobyć w ten sposób klientów, a z drugiej strony, możecie z czatu wyrzucać osoby niepowołane.

Osobiście polecam założyć pokój na ekademia.pl, bo:
  1. macie nad nim pełną kontrolę,
  2. nikt niepowołany nie wejdzie na czat,
  3. sam czat działa błyskawicznie, bo jest oparty o technologię Flash
  4. macie możliwość nadawania dźwięku za pośrednictwem serwera shoutcast (więcej na: www.ekademia.pl/czat/41)

Platforma e-learningowa

Kolejny poziom to platforma e-learningowa - to naprawę pomaga. Osoba może sobie wejść na platformę w każdym momencie, przeczytać materiały, zapoznać się z nimi jeszcze raz czy pobrać sobie nagranie lub zapis czatów, wziąć udział w dyskusji na forum.

Uważam, że najlepszą platformą e-learningową dostępną w tej chwili w Internecie jest moodle.org. Jest to bezpłatna platforma, ale dosyć skomplikowana. Może okazać się dość trudna dla osób początkujących, ale ma potężne możliwości. Większość szkół wyższych w Polsce, które wprowadzają e-learning, korzysta z moodla, setki uczelni i instytucji na zachodzie także. To jest sprawdzona i bardzo rozbudowana platforma, czasami nawet za bardzo ;).

Jeśli chcesz mieć kompleksową platformę e-learningową, możesz skorzystać z oferty platformy ekademia.pl. Jest to bardzo mocno zmodyfikowana platforma moodle.org.

Jeśli jesteś firmą albo niezależnym trenerem, możesz prowadzić szkolenia e-learningowe na tej platformie, praktycznie pozostawiając kwestie technologiczne i kwestie pobierania płatności od uczestników - platformie. W zamian ekademia.pl pobiera prowizję, ale dopiero wtedy, gdy uczestnik zapłaci za kurs. Nic nie ryzykujesz. Kurs możesz utworzyć za darmo. Płacisz tylko prowizję od tego, co zarobisz.
Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 97 979 czytelników