Biznes plan: eKorepetycje - sposób na zarabiające strony www dla początkujących

niedziela, 13 maj 01, 10:59

Nie jest to osobny biznes plan, tylko nowa wersja poprzednich z tej serii. Ma on jednak kilka zasadniczych różnic w kwestii finansowej, daje przede wszystkim lepsze perspektywy na zysk...

Ten pomysł nawiązuje do poprzednich biznes planów prezentowanych w serii e-biznes za kieszonkowe. Nie jest to osobny biznes plan, tylko nowa wersja poprzednich. Ma on jednak kilka zasadniczych różnic w kwestii finansowej. Ten pomysł to eKorepetycje.

Dla kogo?

Tutaj pojawia się największe ograniczenie. Ten pomysł na e-biznes jest TYLKO dla nauczycieli i wykładowców. Gorzej. Tylko dla tych, którzy potrafią ciekawie uczyć słowem pisanym.

Idea

Pomysł to, jak zwykle, e-zin. Tym razem e-zin będzie składał się z lekcji i uczył materiału jakiegoś przedmiotu. Tym razem e-zin będzie PŁATNY. W uproszczeniu: mam na myśli korepetycje na skalę masową.

Szanse powodzenia

Są bardzo duże. Dzisiaj pobieranie korepetycji to rzecz wśród młodzieży tak naturalna, jak chodzenie do szkoły. Panuje wręcz przekonanie, że bez korepetycji nie da się zdać matury. Korepetycje są przy tym bardzo drogie. Rodzicie jednak fundują je swoim dzieciom. Stworzenie taniej alternatywy to prawie murowany sukces. Prawie, bo zależy od umiejętności osoby stwarzającej tą alternatywę.

Szczegóły

Twoje korepetycje będą dużo tańsze. Pobierających będzie znacznie więcej, więc Twoje zarobki mniejsze nie będą. Nauczyciel bierze, jeśli się nie mylę, 30-50 zł za godzinę. Korepetycję odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu. Ty będziesz pobierał 5zł za jedną lekcję w tygodniowym e-zinie. 10 osób i zarabiasz tyle samo! A...

Zalety

Są bardzo kuszące. 1. Pracujesz samemu, bez udziału uczniów - spokój pracy. 2. Masz cały tydzień na napisanie i dopracowanie lekcji, a nie konkretne 2 godziny w tygodniu na jej przeprowadzenie. 3. Możesz w nieskończoność Uśmiech zwiększać ilość uczniów bez wpływu na sposób nauczania, co w "normalnej" wersji jest niemożliwe. 4. Dojdziesz do zaledwie 100 uczniów i z tygodniowej publikacji masz 2 000 miesięcznie. Zarobisz tyle prowadząc zwykłe korepetycje raz w tygodniu? NIGDY!

Kilka wytycznych odnośnie pracy

Zarejestruj działalność gospodarczą jako kursy korespondencyjne (lub coś podobnego). Nie żałuj tych kilkuset złotych inwestycji. Działając legalnie będziesz miał spokój. Najpierw zbierz około 10 osób, dopiero później rozpocznij publikację. Udostępnij subskrybentom archiwum wszystkich lekcji - część uczniów dołączy się w środku nauczania. Archiwum umieść na serwerze i zabezpiecz je hasłem. Hasło będziesz zmieniał co tydzień i publikował je razem z lekcją. Takie działanie ochroni Cię przed oszustami czytającymi archiwum za darmo. Archiwum musisz zabezpieczyć od strony serwera (spytaj administratora) lub skryptem CGI lub PHP. KONIECZNIE w lekcje wplataj humorystyczne akcenty. Najlepiej tłumacz trudne rzeczy na humorystycznych przykładach. Po pierwsze uczniowie więcej zapamiętają. Po drugie będzie im łatwiej się czytało. Po trzecie możesz doprowadzić do sytuacji uczenia się z przyjemnością. Jeśli subskrybent poprosi Cię o wytłumaczenie jakiegoś aspektu, zrób to BEZPŁATNIE. Na dłuższą metę takie działanie bardziej się opłaci. Proś o pozwolenie na cytowanie każdego ciekawego i pochlebnego listu o Twojej działalności. Wstawiaj je w kolorowych ramkach na stronie www. Opublikuj zakładany program korepetycji.

Kilka wytycznych odnośnie promocji

Na stronie (prosta i schludna wystarczy) umieść kilka darmowych lekcji - dla zapoznania się z jakością korepetycji. Postaraj się o jak najwyższe notowania w eduseek.pl (www.eduseek.pl). Możesz też dogadać się z tym katalogiem na jakąś promocję. Oferuj zniżki dla osób wykupujących dłuższą subskrypcję. Zaoferuj udział w zyskach za polecenie nowych subskrybentów. 30% to minimum. Nowi subskrybenci NIC Cię nie kosztują, a zyski pomniejszone nawet o 50% dla polecającego będą olbrzymie. Rozwieś ogłoszenia w swoim mieście. Np. Korepetycje z ........ za jedyne 5 zł za lekcję. Zobacz przykładowe lekcje na www.korepetycje.pl

Jak pobierać opłaty za subskrypcję?

Przekaz pocztowy. Powiedz, żeby zainteresowani na tyle przekazu (miejsce na notkę) umieszczali okres, za który płacą i swój e-mail. Jeśli zarejestrujesz działalność gospodarczą, będziesz musiał założyć konto w banku. Możesz na nie przyjmować wpłaty. Powyższe informacje można zamieścić w tytule przelewu.

Podsumowanie

Techniczne rozwiązania znajdziesz w poprzednich artykułach (Elektroniczne Publikacje i e-biznes za kieszonkowe). Prezentowany biznes ma naprawdę bardzo duże szanse powodzenia i generowania pokaźnych pieniędzy. Dużym plusem jest prawie natychmiastowe generowanie zysków. Ponadto jest to tzw. "pomysł na biznes". Wszystkim, którzy mylnie twierdzą, że w Internecie można osiągnąć sukces jedynie z unikalnym pomysłem i że takowych już nie ma, zamykam usta. Pamiętaj - im lepiej i ciekawiej będziesz prowadził korepetycje, tym więcej zer będzie na Twoim zeznaniu podatkowym Uśmiech
Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 97 967 czytelników