Jak stworzyć, wysyłać i zarządzać własnym e-zinem lub newsletterem za darmo?

niedziela, 23 kwiecień 06, 17:45

To będzie WIELKIE przedsięwzięcie.

Tym razem za organizajcę kolejnego, IIgo Zlotu (6 rocznica CNEB) zabieram się wcześniej.Ostatnim razem udało mi się z pomocą kilku z Was zorganizować Zlot na 60 osób w 2 tygodnie. Tym razem chcę aby było to 350 - 400 osób.

Rzeczy pewne

2 dni - ostatnio był 1 dzień i nie dość, że zrezygnowaliśmy z większości przerw, to jeszcze rozmawialiśmy do 23 zamiast do 20.

Warszawa, 16-17 września 2006 (sobota, niedziela)

3 równoległe szkolenia:

"Pierwszy Biznes" - dla tych, którzy nie mają jeszcze e-biznesu lub stawiają pierwsze kroki. O biznesie, jak go założyć, co robić, co sprzedawać, jak, jak stworzyć stronę, jak stworzyć listę adresową itd.

"Zwiększamy Zyski" - dla tych, którzy mają swój e-biznes i chcą zwiększyć zyski. O perswazyjnym mailingu, pozycjonowaniu, usability, konwertowaniu odwiedzających na klientów, obsłudze klientów itd.

"Klub Inwestora" - dla tych, którzy mają nadwyżki gotówki lub zdolność kredytową i chcą budować prawdziwy pasywny dochód - inwestowanie w biznesy, nieruchomości.

Skoro 3 szkolenia, to będą 3 sale, w których jednocześnie będą odbywały się wykłady i warsztaty.

Wszystkie wykłady nastawione na mikro, mały i ew. średni biznes.

Tyle pierwszych "przecieków". Strona www i plan Zlotu są już przygotowywane. Będę Was na bieżąco informował. Po więcej szczegółów zapraszam do otwartej dla wszystkich dyskusji.

Mam też dla Was nowy artykuł...

Jak stworzyć, wysyłać i zarządzać własnym e-zinem lub newsletterem za darmo?

Lista adresowa to złoto internetu, to najważniejsze aktywa każdego e-biznesu. Nie ma e-biznesu, który nie powinien posiadać, rozwijać i wykorzystywać swojej listy adresowej. Jeśli jeszcze jej nie masz lub jej nie wykorzystujesz – biada Ci, bo przepuszczasz drugie tyle pieniędzy, ile obecnie zarabiasz.


Dzisiaj dowiesz się, jak ZA DARMO stworzyć, wysyłać i zarządzać własnym e-zinem lub newsletterem. Wiem, że ZA DARMO brzmi bardzo podejrzanie, ale mam swoją misję i mam swój interes w tym, aby była to bezwzględna prawda. Co więcej. Nie tylko będzie za darmo. Będzie też stosunkowo prosto, albo bardzo prosto – zależy ile wiesz już o Internecie.

W tym artykule pominę kwestię, skąd brać lub jak tworzyć treści wysyłane w Twoim e-zinie lub newsletterze. Zajrzyj do artykułu Jak łatwo stworzyć narzędzia budujące nam listę adresową?, jeśli jeszcze tego nie wiesz.

Skupię się tylko na kwestiach informatycznych.

Krok 1: System zarządzania listą adresową

Lista adresowa to baza danych – nawet w formie pliku tekstowego – zawierająca w wersji minimum same adresy e-mail osób, które zgodziły się na otrzymywanie maili od nas. Typowa lista adresowa zawiera również imię i nazwisko przypisane do każdego adresu e-mail. Naturalnie informacji może być znacznie więcej.

Zacznijmy od wersji dla leniwych:

Aby stworzyć listę adresową możesz po prostu założyć sobie specjalne konto e-mial, np. lista@twojadomena.pl. Następnie skonfigurować program pocztowy tak, aby nadawcę każdego maila wysłanego na to konto dodawał do książki adresowej. Po ustawieniu takiego filtru, wystarczy napisać na stronie: “Wyślij pusty mail na adres lista@twojadomena.pl, aby zapisać się na naszą listę.”

Możesz nawet dodać prosty system double opt-in, aby nie mieć problemów z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną (więcej w: “Jak NIE zostać spamerem?”). W tym celu zapoznaj się z artykułem: “Jak stworzyć za darmo prosty system double opt-in?”.
 
 Datego proponuję skorzystać z www.FreeBot.pl lub innego zaawansowanego systemu zarządzania listą adresową – usługi, skryptu do instalacji na serwerze lub programu desktopowego (działającego na zwykłym komputerze podłączonym do Internetu).

FreeBot.pl jest darmową usługą oferującą wielokrotne autorespondery. Maile wysyłane przez FreeBot.pl nie zawierają żadnych reklam. Tworzone w ramach FreeBot.pl listy adresową są wyłączną własnością osób, które założyły konto w ramach FreeBot.pl. Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego FreeBot.pl jest darmowy, wejdź na stronę i kliknij na czerwone koła z napisami “bez reklam” i “za darmo”.

Sam FreeBot.pl nie zawiera modułu do wysyłania mailingów – newsletterów, e-zinów, reklam czy życzeń. Jednak na tym etapie potrzebne jest nam narzędzie do zarządzania listą adresową. Wysyłaniem mailingów zajmiemy się później.

Aby skorzystać z FreeBot.pl musisz mieć konto e-mail – może być darmowe założone w portalu – oraz stronę www lub bloga. Konto e-mail jest potrzebne by założyć konto na FreeBot.pl. Strona www lub blog, aby umieścić na nich formularz rejestracji w Twoim biuletynie.

Oto kolejne kroki, jakie powinieneś wykonać: ... czytaj dalej

AUTOR: Piotr Majewski

Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 98 238 czytelników