Jakie banery sa najskuteczniejsze?

środa, 17 styczeń 07, 12:00

Jakie formy reklamy na stronach, chodzi mi o banery, są najbardziej efektywne? Czy są jakieś badania na ten temat? Z tego co wyczytałem to banery śródtekstowe oraz skyscrapery są wymieniane jako najba

Jakie formy reklamy na stronach, chodzi mi o banery (bannery), są najbardziej efektywne? Czy są jakieś badania na ten temat? Z tego co wyczytałem to banery śródtekstowe oraz skyscrapery są wymieniane jako najbardziej efektywne.

Staram się nie korzystać z banerów (bannerów), ale u mnie najlepszy rezultat dało coś na wzór banerów śródtekstowych. U mnie są to banery umieszczone pod nazwą kategorii, nad tekstem i wyglądają tak:

Przykład baneru śródtekstowego

Rzeczywiście one bardzo fajnie działają. Warunek, który musi być moim zdaniem spełniony, to, żeby  taki baner pasował dobrze do treści strony. U mnie takie banery są bardzo skuteczne, ale pod warunkiem, że to są banery zawierające formularz rejestracji na jakąś listę adresową z bonusem jakiegoś typu, a nie banery czysto sprzedażowe. Takie banery mają u mnie niewielką skuteczność.

Także myślę, że zamiast typowych banerów, skup się na tym, żeby zbierać listy adresowe, oferować jakieś gratis, a sprzedawać dopiero ludziom, którzy się zapiszą na Twoją listę adresową. To będzie prawdopodobnie dla Ciebie skuteczniejsze i mądrzejsze rozwiązanie.
Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 98 162 czytelników