recenzja: Po prostu DHTML

czwartek, 10 czerwiec 04, 00:31

Podstawy DHTML, po prostu Uśmiech Podręcznik dla zainteresowanych "automatyzacją" przy tworzeniu stron www. Książka ta w bardzo zrozumiały i fachowy sposób tłumaczy zagadnienia CSS i DHTML.

Tworzenie stron www bez użycia styli kaskadowych (CSS) jest jak szlifowanie każdego elementu zegarka własnoręcznie - będzie działał, ale da się to zrobić szybciej i efektowniej (efektywniej zresztą też). Style kaskadowe pozwalają nam zautomatyzować pewne czynności związane z tworzeniem witryn www, a elementy dynamiczne ją upiększyć.

"Po prostu DHTML" to kolejna pozycja ze znanej serii wydawnictwa Helion "Po prostu". Tym razem poznamy podstawy DHTML (CSS, techniki dynamiczne i JSS).

Prezentowana książka jest pozycją odpowiednią zarówno dla początkujących jaki i zaawansowanych. Wiem, że brzmi to jak niejedna reklama, ale sądzę, że o tej książce można to powiedzieć.

Początkujący znajdą "łopatologicznie" wręcz wytłumaczone zagadnienia dotyczące tematyki DHTML. Problematyka jest ujęta szczegółowo i bez pominięcia żadnych elementów. Najpierw opisane są podstawy CSS, następnie metody CSS i praktyczne przykłady. W dalszej części książki zaprezentowano techniki dynamiczne, JSS, warstwy w Netscape i DHTML w IE.

Webmasterzy znający już DHTML mogą korzystać z tej pozycji jak ze swoistego leksykonu. Wiadomo, że nie sposób zapamiętać wszystkiego i czasami trzeba poszukać rozwiązania w książkach. "Po prostu DHTML" doskonale sprawdza się w takich sytuacjach. Książka jest podzielona na rozdziały (Czcionki CSS, Kontrola tekstu w CSS itp.), a te na problemy. Teraz, gdy chcemy przypomnieć sobie jakąś metodę CSS, otwieramy spis treści i znajdujemy problem odpowiadający naszej potrzebie. Wszystkie problemy opisane są według schematu: problem, komentarz, krok po kroku wszystkie czynności, rada, przykład użycia w kodzie strony i zrzut ekranu z tym przykładem. Znalezienie wyczerpującej odpowiedzi na problem zajęło nam chwilę.

Do książki autor załączył trzy dodatki: A - informator CSS - tabele metod wraz z wartościami i zgodnością z różnymi przeglądarkami; B - informator warstw - tabele warstw Netscape-a, ich właściwości i funkcje; C - zasoby - strony z cennymi informacjami o DHTML.

Szczerze polecam tą pozycję osobom zainteresowanym CSS, zwłaszcza, że nie jest to duży wydatek.

Po prostu DHTML
wydawca: Helion
stron: 260
cena: 26,90 zł
strona domowa: www.helion.pl

Poprzedni

Następne

Nowa siedziba MBC
Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 98 238 czytelników