Mit reprezentacyjnego biura

czwartek, 30 marzec 17, 12:45

Myślisz, że potrzebujesz fajnego biura, żeby zrobić coś niesamowitego? Zbudować fajny, dochodowy biznes? Nie potrzebujesz.

Linux HQ Linus Torvalds
Na zdjęciu Linux World HQ - biuro Linisa Torvaldsa, który stworzył Linuxa

Elon Musk o biurze Tesli i filozofii inwestowania w biuro

Na Linuxie działa prawdopodobnie większość serwerów na świecie. Android też został zbudowany na jądrze Linuksa.

Ja prowadzę swój infobiznes i biznes SaaS z domu + prywatnego, taniego biura + gdziekolwiek akurat jestem - tam gdzie mi wygodniej. Rzadko na wyjazdach, bo wtedy mi się nie chce - wolę odpoczywać. Niemniej jednak mój laptop i internet to wszystko czego potrzebuję, aby dalej prowadzić ten biznes. Często nawet 100% pracy wykonuję na macbooku air z 2012 r. siedząc w domu przy stole (gdy Agi i Kuby nie ma albo gdy śpią, jeśli mnie najdzie wena).

Mam wyłącznie zdalnych pracowników i współpracowników. Biuro jest oczywiście hubem - bo czasami warto a czasami trzeba się spotkać. Ale bardzo rzadko pracujemy razem w 1 miejscu.

Długo miałem kompleks małego biura. Raz do roku wynajmowałem nowe ok. 100 metrowe biuro z założeniem, że w taki sposób rozwinę firmę. Idiotyzm... wiem to dzisiaj. Niektórzy moi bliscy wiedzieli to od razu... no ale co mam powiedzieć? Trudno zaufać w opinię kogoś, kto nie robi tego, co Ty.

W studio, które ma 3x3,5m produkujemy video lepsze niż większość osób w branży. Takie same, jak w poprzednim 140m studio. Ludzie, którzy władowali po 500k-1m w sprzet i lokalizacje robia to co ja na podobnym, albo gorszym poziomie.

Wiedza i Doświadczenie >>> Sprzęt
Ale mam studio bo to moje hobby. W rzeczywistości wystarczy jeden laptop, jedna kamera, jedno światło i jeden mikrofon, jedna platforma blogowo-sprzedażowa (najlepiej Ekademia lub Ekademia Whitelabel Puszczenie oczka, aby robić taki sam biznes, jak mój gdziekolwiek na świecie.

Jeśli jak ja i Linus Torvalds (dobre towarzysto Puszczenie oczka lubisz pracować na osobności (bez pracowników albo ze zdalnymi pracownikami), to:

  1. znajdź sobie swój niewielki kąt - nie za mały, nie za duży.
  2. Nachodzącą co jakiś czas potrzebę posiadania fajnego miejsca zamień w upiększanie i upraktycznianie tego jednego małego miejsca.
Wydasz znacznie mniej czasu i pieniędzy (w tej kolejności, bo czas jest cenniejszy).

Ta prosta rada zaoszczędziła mi mnóstwo czasu, stresu i pieniędzy:

A jeśli już przyjdzie taka sytuacja, że absolutnie musisz wynająć duże biuro, to polecam

Ograniczony dostęp

Reszta jest ograniczona do osób, które mają aktywny dostęp do:

lub

Zaloguj się, jeśli już go masz

 

Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 97 975 czytelników