Nowe, prostsze dodawanie obrazków do newsletterów, biuletynów i mailingów

wtorek, 20 wrzesień 11, 16:04

Znacznie uprościliśmy sposób dodawania obrazków z listy załączników do wiadomości autorespondera i mailingu.

Przypominam, że załączenie obrazka i dodanie go tą metodą daje wielokrotnie większą pewność, że subskrybentowi obrazek się wyświetli.

Większość programów pocztowych i programów WebMail nie wyświetla obrazków w e-mailach odwołujących się do plików na serwerach www. Aby dodać obrazek z listy załączników do treści HTML naszej wiadomość, wystarczy:
  1. Wgrać go na nasz serwer za pomocą zakładki załączniki
  2. Utworzyć/ edytować wiadomość autorespondera lub utworzyć mailing
  3. Wybrać z listy załączniki będące obrazkami (inne też można dodać)
  4. Wpisać w treść wiadomość HTML kod {IMG_X}, gdzie X to numer załącznika.
  5. To wszystko. System zrobi resztę .
System jest kompatybilny wstecz. Jeśli utworzyłeś wcześniej e-maile z załączonymi obrazkami i samodzielnie zdefiniowałeś Kod CID (obecnie IMG_1 do IMG_10), to nadal będzie on działał. Jeśli chcemy mieć pełną kontrolę nad kształtem obrazka, musimy dodać go za pomocą menu dodawania obrazków Menu dodawania obrazków i: 1. Jako Adres URL wpisać cid:IMG_X, gdzie X to numer załącznika. 2. Zdefiniować resztę parametrów. Jeśli utworzyłeś wcześniej e-maile z załączonymi obrazkami i samodzielnie zdefiniowałeś Kod CID (obecnie IMG_1 do IMG_10), to albo musisz wpisać stary CID, jeśli go pamiętasz, albo znajdziesz sobie go w kodzie strony podczas edycji wiadomości (np. <input maxlength="40" size="11" name="cid_f_zalacznik[1]" type="hidden" value="imple"> ) albo po prostu usuń załącznik, zapisz wiadomość i jeszcze raz ją edytuj - system skasuje stary CID i wpisze IMG_X
Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 98 299 czytelników