Pitch Rally - Szybka runda po inwestorach

poniedziałek, 4 kwiecień 11, 14:10

W ostatni czwartek miałem przyjemność pojawić się na wieczornym spotkaniu startupów z inwestorami - Pitch Rally. Była to dla mnie spora nowość. Mam na koncie krótkie i całodniowe wykłady do grup od kilku do 400 osób, ale nigdy jeszcze nie musiałem przedstawić swojego biznesu w 3 minuty... po angielsku.

Muszę przyznać, że przygotowanie takiej prezentacji to bardzo ciekawe doświadczenie. Polecam je absolutnie każdemu właścicielowi firmy. 3 minuty czasu to BARDZO mało czasu, a naturalne jest, że chcemy powiedzieć jak najwięcej - tutaj podziękowania dla Dominika Witkiewicza (jednego z organizatorów) za pomocne uwagi.

Spotkanie zaczęło się około 18:30 od 30 minutowego przemówienia Alexa Farcet'a, który prowadzi w Europie Startupbootcamp (taki Y-Combinator). Potem było 8 prezentacji, każda po 3 minuty. Mi trafiła się pierwsza, z czego się średnio ucieszyłem na początku Puszczenie oczka

Po prezentacjach był czas na indywidualne rozmowy z inwestorami. Ta część była zdecydowanie najciekawsza dla mnie. Powiem szczerze, że usłyszałem mnóstwo trafnych uwag. Właściwie przez te 2 godziny rozmów więcej mi się sklarowało w kwestii niektórych moich planów, niż przez ostatnie 3 miesiące zastanawiania się na sucho, analizując własne doświadczenia.

Ja zwinąłem się dopiero po godzinie 21.

Pitch Rally polecam każdemu, kto ma pomysł na startup lub już działający startup i rozważa przyjęcie inwestora. Wkrótce następne spotkania. Udział nic nie kosztuje, ale trzeba się zakwalifikować.

Osobom, które mają pomysł, ale którym brakuje niektórych kompetencji (np. grafika, marketingowca lub programisty), polecam udział w Startup Weekend 13-15 maja w Warszawie - Ci sami organizatorzy, co PR. Tym razem jednak są to warsztaty, w trakcie których utworzone z uczestników minimalnie 3osobowe grupy przez 2 dni wdrażają swoje pomysły.

Na koniec zapraszam też do uczestnictwa 16go kwietnia w IV Konferencji CzasNaE-Biznes w Warszawie.

Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 98 160 czytelników