To NIE Twoja wina!

niedziela, 15 maj 11, 13:00
Po tym artykule będę miał mnóstwo wrogów, ale trudno.

Jeśli próbowałeś już zarabiać na wiedzy i zderzyłeś się z jednym z 3 najczęstszych problemów:

  1. Stworzenie produktu okazało się znacznie trudniejsze, niż Ci się zdawało,
  2. Stworzenie s y s t e mu promocji i sprzedaży wykraczało znacznie poza Twoje umiejętności techniczne,
  3. Nikt nie kupuje, Twoich e-booków i kursów.

Chcę, abyś wiedział, że to NIE jest Twoja wina.

CzarodziejeWinni są "czarodzieje", którzy pojawiają się znikąd jak grzyby po deszczu i każdy jest Super Najlepszym Specjalistą od Zarabiania na Wiedzy.

Obiecują Ci, że "wystarczy zrobić produkt", "wystarczy miesiąc by zacząć zarabiać duże pieniądze", "wystarczy, że sprzedaż 5 produktów dziennie i będziesz bogaty"...

Co za STEK BZDUR!

Słuchaj. Żyję i utrzymuję siebie i własną rodzinę na sprzedaży wiedzy od 2002 roku. Tylko kilka korporacji w Polsce siedzi w tej branży dłużej niż ja. I mogę Ci powiedzieć z całą pewnością:

  1. Stworzenie produktu, dla kogoś początkującego w tej branży, nie jest proste, wymaga MINIMUM miesiąca BARDZO solidnej pracy.Na litość Boską. Ile trzeba mieć tupetu, aby wmówić komuś zarabiającemu 2-3 tysiące miesięcznie pracując 8 godzin dziennie, że w kilka dni stworzy produkt i dzięki temu zaraz będzie zarabiać 10 tysięcy miesięcznie????Nie ma tak łatwo.Skoro potrafisz dzisiaj pracować przez cały miesiąc na pełen etat za kilka tysięcy złotych, to logiczne jest, że na stworzenie biznesu zarabiającego na wiedzy też będziesz musiał poświęcić mnóstwo czasu.Obudźcie się!Biznes zarabiania na wiedzy to najlepsza forma e-biznesu, ale to nadal jest biznes. A biznesu nie tworzy się w kilka dni.
  2. Stworzenie sprawnego s y s t e mu, który obsłuży promocję i sprzedaż to zadanie dla zaawansowanych programistów na kilka miesięcy. Każdy, kto przemilcza ten fakt po prostu Cię oszukuje.Myślisz, że dlaczego zbudowałem impleBOT, impleSITE i Ekademię? Ponieważ bez tych albo podobnych narzędzi nie da się zarabiać na wiedzy.Tej klasy narzędzia były mi niezbędne. A zacząłem je sprzedawać, aby ułatwić życie Wam i sobie Was uczenie.Każde inne pokątne rozwiązanie wykolei Ci biznes prędzej czy później.
  3. Napisanie e-booka lub stworzenie kursu NIE uczyni Cię bogatym.Musisz stworzyć cały s y s t e m, który będzie składał się z elementów promujących, elementów sprzedających i WIELU zróżnicowanych produktów, aby dobrze zarabiać.Nawet autorzy największych bestsellerów zapieprzają po całym świecie promując swoje książki i mają do tego wsparcie ARMII marketingowców od swojego wydawcy.

Wkurza mnie, jak widzę osoby, które jeszcze 2-3 lata temu nie miały pojęcia o e-biznesie, a dzisiaj mienią się Super Ekspertami.

Trochę pokory i trochę szacunku dla ludzi, których marzeniami o własnym biznesie się bawicie w imię własnych krótkowzrocznych interesów.

Na placach 1 ręki policzę w naszej branży osoby, które naprawdę znają się na rzeczy i zarabiają spore albo duże pieniądze. Powiem Ci jedno. Każdy z nas ma potężne zaplecze techniczne. Każdy z nas wydaje więcej kasy na prowadzenie tego biznesu niż większość chciałaby zarabiać. Każdy z nas potrafi przysiąść i pracować jak szalony, gdy trzeba. I żaden z nas nie zbudował tego biznesu w miesiąc.

NIE ma drogi na skróty, chyba, że masz listę przynajmniej kilkudziesięciu tysięcy dobrej jakości subskrybentów albo kilkadziesiąt tysięcy złotych luzem... ale chwila! Taka lista i takie pieniądze nie biorą się znikąd.

Po co to napisałem?

Abyś nie miał złudzeń.

Jeśli za chwilę zaproponuję Ci wolność, niezależność finansową, pasywny dochód większy niż Twoja obecna pensja, biznes dający spełnienie, pomagający ludziom i zarabiający kilka, kilkanaście a może więcej tysięcy na czysto, to ZROZUM i ZAPAMIĘTAJ jedno:

Jeśli nie zamierzasz poświęcić mnóstwa czasu, energii i wylać wiadra potu, to idź słuchaj i czytaj słodkich obietnic "czarodziei" i pozostań do końca życia dokładnie tu, gdzie dzisiaj jesteś.

Wybacz, że tak ostro, to nie mój styl, ale dawno mnie tak nie .....

[minął dzień]

Trochę ochłonąłem Puszczenie oczka

Na koniec dobra nowina.

Ten biznes nadal jest osiągalny dla Ciebie i osób bez zaplecza technicznego dzięki gotowym s y s t e mom, które stworzyły moja i inne firmy.

Ważne, abyś był gotowy zapracować na swój sukces, bo za darmo albo za samo chcenie nikt Ci go nie da.

Pamiętaj też, że zarabianie na wiedzy nie polega na stworzenie 1 produktu i życia z niego do końca życia. Zarabianie na wiedzy polega na stworzeniu s y s t e mu produktów i s y s t e mu promocji i sprzedaży tych produktów.

s y s t e m promocji i sprzedaży to nic innego jak konstelacja różnych zwykle gotowych rozwiązań technicznych - darmowych i płatnych, które umiejętnie wykorzystane czynią cuda.

Na szczęście dzisiaj wszystkie te rozwiązania są już gotowe i nie trzeba ich tworzyć, jak to miało miejsce, gdy ja zaczynałem. Ale trzeba je umiejętnie wykorzystać.

---

Jeśli chcesz o coś spytać, proszę zadaj swoje pytanie w komentarzach poniżej.

Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 97 979 czytelników