Wszystko, co musisz wiedzieć o wyszukiwarkach (7)

środa, 29 styczeń 03, 16:31

Promocja Stron WWW wiązała się z wyszukiwarkami od początku ich istnienia. Dzisiaj, chociaż ruch na stronie generowany przez wyszukiwarki maleje, pozycjonowanie stron www to nadal sekret sukcesu.

Po co to wszystko?

Żeby po wpisaniu w Onet.pl (aktualnie najpopularniejszej wyszukiwarce w Polsce) szukanego słowa e-zin otrzymać wynik:

Jak widzimy systemy wartościujące działają bardzo dobrze Uśmiech.

Podsumowanie

Podsumujmy kurs, który przeszedłeś. Tak, to już koniec kursu... ale dopiero początek drogi. Po lekturze tego kursu wiesz bardzo dużo...

... o podstawach. Wiesz więcej niż większość właścicieli serwisów www. Nadal są to jednak podstawy. Pozycjonowanie to skomplikowany, ale wykonalny proces. Trudność rośnie wraz z liczbą specjalnych technik, które chcemy stosować. W drugim dniu kursu powiedziałem Ci, że można stosować metody bezpieczne, ale dające wyniki później i najnowsze, dające często natychmiastowy, ale tak samo często krótkotrwały rezultat. Pierwsze podejście wymaga stworzenia porządnej, wartościowej strony, pamiętając cały czas o wyszukiwarkach. W drugim przypadku trzeba być cały czas na bieżąco, trzeba czytać logi serwera w poszukiwaniu informacji o pajączkach, trzeba testować różne metody, różne częstotliwości słów itd.

Obie metody są na swój sposób skuteczne.

W Polsce nie mówi się jeszcze o przemyśle wyszukiwarek, ale wojna specjaliści vs. administratorzy trwa. Wygrywa ten, kto wie więcej. Ty i inni moi czytelnicy wiecie najwięcej - CzasNaE-Biznes i Polskie Forum E-Biznesu jako jedyne poważnie zajmują się tematem pozycjonowania w polskich wyszukiwarkach. Reszta traktuje ten temat po macoszemu.

Bardzo szczegółowe opracowania znajdziesz w działach Wyszukiwarki i Katalogi i Promocja w wyszukiwarkach i katalogach.

Chcę, abyś zajrzał do tych działów i czerpał wiedzę, jaką dla Ciebie w nich zebrałem. Uzyskasz nieuczciwą przewagę nad konkurencją - specjalistyczną wiedzę o promocji w wyszukiwarkach.


Dziękuję Ci za zainteresowanie się kursem. Cieszę się, że mogłem się z Tobą podzielić częścią mojej wiedzy. Mam nadzieję, że będziesz ją pogłębiał i stosował w praktyce - pozwoli Ci to wyprzedzić swoich konkurentów, pozwoli Ci to promować się za niewielkie pieniądze.

Koniec, dziękuję
Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 97 967 czytelników