Chcę zmienić nazwę firmy i domenę

poniedziałek, 6 październik 03, 09:41

Chcę zmienić nazwę firmy (wszystkie firmy które osiągnęły wysoką pozycję w internecie nazywają się bardziej wyszukanie, np. allegro.pl, merlin.pl itp.) oraz domenę lecz nie mam konkretnego pomysłu.

Jestem właścicielem sklepu internetowego ze sprzętem komputerowym. (...) Nadałem firmie nazwę ABC Komputery gdyż uważałem, że dużo osób szuka produktów poprzez katalogi. Ponieważ strony w katalogach wyświetlają się w kolejności alfabetycznej stąd litery ABC.

W tej chwili chcę zmienić nazwę firmy (wszystkie firmy które osiągnęły wysoką pozycję w internecie nazywają się bardziej wyszukanie, np. allegro.pl, merlin.pl itp.) oraz domenę na .pl lub com.pl lecz nie mam konkretnego pomysłu na żadną z nich.

Roman Łyczba
ABC Komputery

 

ODPOWIEDŹ:

Przeoczył Pan ważną kwestię. To nie nazwy stworzyły te biznesy, ale biznesy stworzyły te nazwy. To, że allegro.pl jest popularniejsze od aukcja.pl nie wynika z ciekawej nazwy tego pierwszego serwisu ale z współpracy jaką on podjął z Onet.pl i kampanii promocyjnych, jakie prowadził.

Klienci przyzwyczają się do KAŻDEJ nazwy. Polecam artykuł: Świadomość marki niczego nie załatwia

Osobiście nie zmieniałbym nazwy i zarejestrowałbym www.ABCkomputery.pl o ile jest wolna. Jeśli jednak koniecznie chce Pan nazwę zmienić, polecam artykuł: Jak NIE wybrać ZŁEJ domeny dla swojej witryny WWW? oraz dyskusję: Domeny - zdrowy rozsądek czasami zawodzi

Piotr Majewski
redaktor CzasNaE-Biznes

Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 98 144 czytelników