Czy 5 tyś. pln za pozycjonowanie to dużo?

wtorek, 9 styczeń 07, 12:00

Czy 5 tysięcy złotych miesięcznie za pozycjonowanie branży nieruchomości to jest dobra cena? Czy warto wydać na to kasę?

Czy 5 tysięcy złotych miesięcznie za pozycjonowanie branży nieruchomości to jest dobra cena? Czy warto wydać na to kasę?

To jest bardzo ogólnie pytanie. Powiem Ci jak to wygląda. Za 5 tysięcy złotych miesięcznie, jeżeli byś płacił od słowa, to powinna być to cena za pozycjonowanie do pierwszej dziesiątki od 40 do 50 słów kluczowych. Wtedy rzeczywiście może kosztować 5 tyś. zł miesięcznie, z tym że muszą to być słowa trudne i dość konkurencyjne.

Inne pozycjonowanie, to takie, które polega na tym, że ktoś pracuje nad całą Twoją stroną i to zazwyczaj kosztuje 3 do 5 tyś. zł jednorazowo, później ją pozycjonuje, co kosztuje już 400zł miesięcznie. W tym momencie 5 tyś zł miesięcznie wydaje się wygórowaną ceną.

Także zależy naprawdę, za co jest ta cena, za ile słów kluczowych, jak bardzo trudne są te słowa kluczowe itd.

No i pytanie: czy ta firma rzeczywiście jest w stanie Ci zagwarantować rezultat, jeżeli bierze takie pieniądze, to powinna dać Ci gwarancję, że jeżeli nie osiągniesz jakiejś konkretnej pozycji, to nie płacisz, przynajmniej za konkretne słowa.

Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 98 143 czytelników