Czy 5 tyś. pln za pozycjonowanie to dużo?

wtorek, 9 styczeń 07, 12:00

Czy 5 tysięcy złotych miesięcznie za pozycjonowanie branży nieruchomości to jest dobra cena? Czy warto wydać na to kasę?

Czy 5 tysięcy złotych miesięcznie za pozycjonowanie branży nieruchomości to jest dobra cena? Czy warto wydać na to kasę?

To jest bardzo ogólnie pytanie. Powiem Ci jak to wygląda. Za 5 tysięcy złotych miesięcznie, jeżeli byś płacił od słowa, to powinna być to cena za pozycjonowanie do pierwszej dziesiątki od 40 do 50 słów kluczowych. Wtedy rzeczywiście może kosztować 5 tyś. zł miesięcznie, z tym że muszą to być słowa trudne i dość konkurencyjne.

Inne pozycjonowanie, to takie, które polega na tym, że ktoś pracuje nad całą Twoją stroną i to zazwyczaj kosztuje 3 do 5 tyś. zł jednorazowo, później ją pozycjonuje, co kosztuje już 400zł miesięcznie. W tym momencie 5 tyś zł miesięcznie wydaje się wygórowaną ceną.

Także zależy naprawdę, za co jest ta cena, za ile słów kluczowych, jak bardzo trudne są te słowa kluczowe itd.

No i pytanie: czy ta firma rzeczywiście jest w stanie Ci zagwarantować rezultat, jeżeli bierze takie pieniądze, to powinna dać Ci gwarancję, że jeżeli nie osiągniesz jakiejś konkretnej pozycji, to nie płacisz, przynajmniej za konkretne słowa.

Komentarze