Jaki jest najlepszy system do przyjmowania płatności z zagranicy?

piątek, 12 styczeń 07, 12:00

z tego co słyszałem i czytałem, to jest już możliwość w PayPal, żeby przelać pieniądze, które są wpłacone na nasze konto na konto bankowe w Polsce. Jeżeli taka możliwość istnieje, to uważam, że...

 Jaki jest najlepszy system do przyjmowania płatności z zagranicy?

Ja jeszcze nie zagłębiłem się w polską wersję PayPal’a. Ale z tego co słyszałem i czytałem i z tego co mi mówili moi klienci, to jest już możliwość w PayPal’u, żeby przelać pieniądze, które są wpłacone na nasze konto na konto bankowe w Polsce. Jeżeli taka możliwość istnieje, to uważam, że PayPal’a czyli www.paypal.pl jest najlepszym systemem pobierania opłat od klientów z innych państw.

 AKTUALIZACJA 2007-04: Ostatnio zainteresowałem się PayPal'em i potwierdzam, że taka możliwość istnieje.

Jest najbardziej rozpowszechnionym systemem za granicą. Jest tez możliwość, żeby pobierać opłaty np. poprzez  platnosci.pl, dlatego, że można wyświetlić w języku angielskim formularze. Gorzej już trochę z zaufaniem, bo jak wiadomo, dla większości Polaków platnosci.pl jest systemem wiarygodnym, bo stoi za nim znana firma współpracująca z Allegro. Dla klientów zza granicy może być już gorzej.

Na pewno było by fajnie dodać platnosci.pl jako alternatywę do PayPal’a, ale osobiście uważam, że PayPal jest w tym momencie, jeżeli rzeczywiście można przyjmować pieniądze na polskie konto bankowe (a będę to sprawdzał pewnie niedługo) to jest najlepszym systemem, żeby przyjmować opłaty zza granicy.

Wiem, że część firm polskich korzystała z 2checkout.com i trzeba było przejrzeć tą ofertę. Ja kiedyś przeglądałem, też wydawała mi się ciekawa, ale nie wiem czy ona będzie akurat pasowała do każdego typu biznesu prowadzonego z Polski.

Na pewno PayPal jest najbardziej uniwersalny, co nie znaczy, że jest idealnym rozwiązaniem. Ma też zapewne swoje wady, ale myślę, że w tym momencie dobrze by było nauczyć się tego systemu i jakoś zintegrować właśnie z tym systemem, bo ma masę kont na całym świecie i jest bardzo znany, a na pewno ma bardzo dużą wiarygodność.
Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 98 131 czytelników