AdSense a oglądalność serwisu

sobota, 7 lipiec 07, 12:00

Ile unikalnych odwiedzin musi mieć minimalnie serwis, aby sensowne było uruchomienie na nim systemu AdSense (adsense.google.com)?

Ile unikalnych odwiedzin musi mieć minimalnie serwis, aby sensowne było uruchomienie na nim systemu AdSense (adsense.google.com)?

Moim zdaniem a także z tego, co słyszałem od osób, które zajmują się AdSensami bardziej niż ja, to musisz mieć przynajmniej 2 tyś. użytkowników dziennie, aby powalczyć o jakieś sensowniejsze prowizje.

Nie ważna jest ilość, ale jakość, ważne kto wchodzi.

Tak to jest też racja. Jeżeli masz klientów, z bardzo fajnej branży, w której płacą dużo za kliknięcia i klienci chętnie klikają, to możesz niewielką ilością odwiedzin zarobić spore pieniądze. W większości przypadków musisz mieć jednak odpowiednią oglądalność.

W e-biznesie wszystko zależy od tego, jak  podejdziesz do tematu. Albo idziesz na ilość i wtedy musisz mieć tej ilości bardzo dużo albo idziesz na jakość i wtedy musisz się bardzo starać, ale to też może się bardzo opłacać – czasami nawet lepiej, bo masz mniejsze koszty. Generowanie ogromnego ruchu na stronie zawsze jest droższe od generowania wartościowego, niszowego kontentu.

Osobiście nie jestem przekonany, że AdSensy mogą być w Polsce głównym źródłem dochodu poza serwisami o bardzo dużej oglądalności lub osobami, które posiadają setki serwisów zbudowanych tylko w celu zarabiania na AdSensach.

Jednak mogę się mylić w tej kwestii, bo aż Tylu osób żyjących z adsensów nie znam. Na pewno na rynku międzynarodowym zdecydowanie łatwiej można w ten sposób zarobić. W sytuacji, gdy Goolge wypłaca prowizje na polskie konta, nie ma problemu, aby na takim rynku działać. Uczyć się angielskiego i robić ;).
Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 98 142 czytelników