Allegro opublikowało ciekawe dane o formach płatności

środa, 23 marzec 05, 19:42

Nie pokuszę się o stwierdzenie, że zwyczaje użytkowników Allegro można przenieść bezpośrednio na klientów e-sklepów.Nie można jednak uznać tych zwyczajów za zupełnie oderwane od rzeczywiśctości.

Statystyczny Allegrowicz najczęściej płaci za towar z góry przed wysyłką przedmiotu. Tę formę płatności wybrało 84,8 % zaawansowanych kupujących i 71 % osób zaczynających przygodę z serwisem.

Okazuje się, że popularna dotychczas forma pobrania pocztowego odeszła w zapomnienie. Z tej formy przeprowadzenia transakcji korzysta zaledwie 20 % kupujących.

Przelew jako formę płatności wybrało 82% zaawansowanych kupujących i 66,7 % "młodszych" kupców, który twierdzą, że jest to najwygodniejsza i najtańsza dla nich forma płacenia za wylicytowany przedmiot.

Na drugim miejscu plasuje się płatność przekazem pocztowym, który wybiera 14,2 % początkujących Allegrowiczów i 6,6 % bardziej doświadczonych użytkowników serwisu.

Respondenci najczęściej korzystają z usług banków internetowych.

To tyle.

Przedstawione dane są bardzo pocieszające - zwłaszcza ten fragment o płatności z góry, przed otrzymaniem przedmiotu. Skoro Allegrowicze preferują taką forme płatności, to już tylko cieszyć się można. Popularność takiej metody jest warunkiem dynamicznego rozwoju e-commerce - zwłaszcza, gdy sprzedajemy produkty niematerialne.

Jeśli do pierwszej dobrej wiadomości dodamy ostatnią: "Respondenci najczęściej korzystają z usług banków internetowych", przyszłość polskiego e-commerce wydaje się świetlana - zwłaszcza, gdy powstają projekty takie, jak Przelewy24.pl. Więcej o tym systemie w dyskusji: Przelewy24.pl - ktoś się już z nimi bawił?

Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 97 980 czytelników