Diigo.com - moja nowa skarbnica wiedzy

wtorek, 24 listopad 09, 17:10

Dzięki Darkowi, którzy redaguje bloga Ekademii (Wielcy, czy wygrani? Top 100 Tools for Learning 2009) odkryłem Diigo.com i natychmiast się zakochałem w tej usłudze.

Diigo logoDiigo to darmowa usługa, która za pomocą toolbara do przeglądarki pozwala budować bardzo wygodną bazę wiedzy - możemy zaznaczać fragmenty stron, które nas interesują lub zapisywać całe strony. Wszystko ładnie skategoryzowane z możliwością współdzielenia w grupie trafia do jednego repozytorium wiedzy.

Do tej pory wysyłałem sobie maile z linkami do ciekawych stron, ale teraz jak tylko znajdę coś ciekawego, to wrzucam to od razu do diigo z tagami, które pozwalają mi znaleźć później te rozwiązania - np. ciekawe skrypty, fajne projkety stron itd.

Diigo pozwala też robić kopię strony, aby nie stracić treści, gdy strona zniknie. Można też zaznaczyć video z youtube, które od razu pojawi się w naszym repozytorium na Diigo.

Wprowadziłem też Diigo do swojej procedury tworzenia nowych produktów informacyjnych:
  1. wyszukiwanie wiedzy
  2. zapisywanie ciekawych rzeczy w Diigo.com
  3. strukturyzowanie w Mindomo.com
Przydaje się też w pracy nad projektami z zespołem. Mogę znaleźć ciekawe rozwiązanie, zaznaczyć co mi się podoba i dodać do tego notatkę, którą inni uczestnicy grupy będą widzieli w tym samym miejscu na stronie z tym rozwiązaniem. To tak, jakby drukować i opisywać strony.

Dla mnie rewelacja.
Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 98 157 czytelników