Część III: Jak stworzyć, wysyłać i zarządzać własnym e-zinem lub newsletterem za darmo?

wtorek, 2 maj 06, 20:17

W poprzedniej, drugiej części pokazałem, jak zbudować listę adresową.Gdy już mamy system zarządzania listą adresową i samą listę, która cały czas się powiększa, warto zacząć wysyłać do niej newslettery lub e-ziny. Tym tematem zajmiemy się w tym artykule.

Krok 3: Wysyłanie numerów e-zina lub newslettera

Wspomniałem już, że FreeBot.pl nie posiada modułu wysyłania mailingów. Nie posiada, ponieważ tego typu moduł generowałby ogromne obciążenia serwera i tym samym koszty, a FreeBot.pl jest narzędziem darmowym.

Na rynku znajdziesz bardzo wiele narzędzi do wysyłania mailingów. Skrypty do instalacji na serwerze, usługi oraz programy desktopowe. Jeśli któryś przypadnie Ci do gustu, korzystaj z niego. Jeśli jednak nie chcesz wydać ani złotówki i chcesz mieć proste w obsłudze narzędzie, skorzystaj z Mailera.

Mailer to skrypt udostępniony użytkownikom FreeBot.pl, który należy zainstalować na własnym serwerze www. Skrypt ten pozwala wysyłać jednorazowe mailingi do listy adresowej budowanej za pomocą FreeBot.pl. Mailer nie wykorzystuje bazy danych, wszystkie dane są zapisywane w plikach tekstowych na Twoim serwerze. Wystarczy więc serwer www z obsługą PHP.

Mailera pobierzesz z pierwszej strony panelu FreeBot.pl po zalogowaniu się. Znajdziesz go po prawej stronie. Znajdziesz też tam informacje, jak zainstalować Mailera.

Oto kroki, jake musisz wykonać, aby zainstalować Mailera: ... czytaj dalej

AUTOR: Piotr Majewski

Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 97 861 czytelników