Dlaczego niektóre firmy nie upadają?

poniedziałek, 23 maj 16, 22:30

Po kilkunastu latach uczenia biznesu zauważyłem, że wielu przedsiębiorców przywiązuje zbyt dużą uwagę do niektórych zagadnień, zaniedbując inne. Działając w ten sposób Twój biznes nie urośnie a już na pewno nie przetrwa lat i dekad.

Z drugiej strony najbardziej zyskowne i rosnące DEKADAMI biznesy w Polsce i na świecie mają kilka cech wspólnych. Najważniejszą z nich jest całościowe spojrzenie na biznes. Sprzedaż, marketing, zarabianie i skalowanie są spięte w całość. A najciekawsze jest to, że kluczowe elementy tych biznesów są niewidoczne na zewnątrz.

Wbrew temu, co myślisz sekrety firm, które osiągnęły sukces, nie są publicznie omawiane. "Sekreciki", które można przeczytać w biznesowej prasie bardzo rzadko są kluczem do finansowego sukcesu danej firmy. Skąd to wiem? Od 2003 r. pracuję indywidualnie z mikro i sporymi firmami. Z jednoosobowymi i tymi generującymi po 100M rocznie. Jako konsultant mam dostęp do "prawdziwej" wiedzy o tym, co generuje zyski a co straty w tych firmach. Po ponad dekadzie pracy z najróżniejszymi firmami w najróżniejszych branżach miałem już pewność, że istnieją cechy wspólne całkowicie niezrozumiałe dla 95% przedsiębiorców, którzy każdego dnia walczą o przetrwanie.

Mało tego. Te cechy wspólne biznesów odnoszących sukces są zwykle całkowicie lekceważone przez przedsiębiorców walczących o przetrwanie. Dlaczego?

  1. "To nie może być takie proste",
  2. "to jest głupie",
  3. "nie mogę tyle tracić",
  4. "ja zarabiam na czymś innym"
... to typowe całkowicie błędne przekonania "walczących przedsiębiorców".

Przez lata próbowałem uczyć moich Klientów tych wszystkich metod. Jednak tej wiedzy jest bardzo dużo. Mój flagowy kurs to 100 godzin wykładów. Taka ilość wiedzy przytłacza, jeśli nie widzisz pełnego obrazu.

Dlatego jakiś czas temu postanowiłem zebrać całą swoją wiedzę i doświadczenie w jeden zgrabny MODEL, który będzie Twoją "mapą skarbów" prowadzącą Cię za rękę do wymarzonego i zasłużonego sukcesu. MODEL, który można narysować na kartce i zweryfikować każdy pomysł na biznes.

Model ten widziało ponad 500 przedsiębiorców i większość jest zachwycona jego wyrafinowaną prostotą. Tym, jak elegancko zbiera w całość mnóstwo krytycznych elementów, o których musisz pamiętać. Zresztą zobacz sam:


Poznaj mój MODEL budowania biznesu marzeń na lata!
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 97 967 czytelników