Jaką wybrać domenę - trudną w wymowie czy ogólną?

sobota, 21 sierpień 04, 21:12

Chcę stworzyć sklep internetowy o domenie guadiana.pl ale zauważyłem, że jak mówię to komuś lub podaję przez telefon to muszę literować i mówić, że prze "u" a nie "ł" i że przez "i" a nie "j".

Chcę stworzyć sklep internetowy o domenie www.guadiana.pl ale zauważyłem, że jak mówię to komuś lub podaję przez telefon to muszę literować i mówić, że prze "u" a nie "ł" i że przez "i" a nie "j".

Jak Pan uważa, czy zostawić taką nazwę domeny czy nadać jakąś polską, mam pewną ciekawą na oku.

Co Pan myśli o nazwach serwisów tanio.pl, taniej.pl, okazja.pl itp.

Marcin Łyczba

Jeśli polska jest ciekawa a ta nie jest popularna, to może lepiej wziąć polską.

Podawanie domeny przez telefon to bardzo dobry test dla nazwy. Jeśli wystarczy powiedzieć nazwę aby klient zrozumiał, domena jest dobra.

Przykładem złej domeny jest np. cneb.pl, którą muszę zawsze literować. Przykładem dobrej domeny jest merytorium.pl, której literować nie muszę.

Rozwiązaniem może być zarejestrowanie domeny gladiana.pl i gładiana.pl, które przekierowywałaby na stronę docelową w WIDOCZNY sposob - w ten sposob ludzie w końcu przyjęliby nową nazwę.

Co do domen tanio.pl, taniej.pl, okazja.pl itp. są bardzo ogólne. Gdybym odwiedził 3 serwisy o takich nazwach a potem miał wskazać pod którą domeną co było, najprawdopodobniej nie potrafiłbym tego zrobić.

Niesłuchanie trudno jest wykreować markę serwisu o tak ogólnej domenie. Osobiście nigdy nie wybrałbym takiej nazwy dla serwisu.

Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 97 861 czytelników