Jak Piotr Majewski zarządza swoim czasem?

czwartek, 25 styczeń 07, 12:00

W jaki sposób Pan organizuje i zarządza czasem przy tak dużej ilości projektów.

 W jaki sposób Pan organizuje i zarządza czasem przy tak dużej ilości projektów.

Ostatnio poczułem bardzo duży problem z tym, żeby zarządzać tym wszystkim. Dlatego wykupiłem sobie abonament w BaseCamp (www.cneb.pl/basecamp). System ten opisywałem już jakiś czas temu w CzasNaE-Biznes www.cneb.pl/a/basecamp.html . Bardzo dobre narzędzie, bardzo proste i pomaga rzeczywiście w zarządzaniu czasem, zwłaszcza jeżeli pracujecie zdalnie z jakąś większą liczbą ludzi.

Jeżeli chodzi o zarządzanie czasem, zauważyłem, że wcześniej pracowałem bardzo nieregularnie. Od jakiegoś czasu robię tak, że przychodzę na 9-tą do pracy i staram się wyjść o 18-nastej. To pomogło mi lepiej zarządzać swoim czasem.

Czyli jest to trochę niezgodne z typowym powodem, dla którego zakładamy firmę. Zazwyczaj zakładamy firmę po to, żeby pracować wtedy, kiedy chcemy i ile chcemy. Tylko, że takie rozwiązanie zazwyczaj prowadzi do tego, że pracujemy ciągle, w nocy i nie wiadomo jeszcze kiedy.

Taka praca od godziny do godziny, 8 czy 9h pracy, sprawia, że wiele rzeczy zawalamy albo musimy odłożyć na później. Jednak myślę, że strategicznie z dłuższego punktu widzenia, to jest lepsze rozwiązanie. Zacząłem pracować bardzo krótko, w porównaniu do tego ile pracowałem wcześniej (wcześniej potrafiłem 14h pracować jednego dnia).

Teraz pracuję te 8h a właściwie to nie wychodzi efektywnie nawet 8h, bo biorąc pod uwagę to że jeszcze trzeba obiad zjeść, zwykle jeszcze trzeba coś gdzieś załatwić itd. to efektywnie pewnie wychodzi jakieś 5h dziennie.

Kiedy zacząłem tyle pracować, zauważyłem silną potrzebę zatrudnienia kolejnych ludzi i to jest bardzo dobra cecha, bardzo dobra korzyści i wypadkowa tego właśnie ograniczenia sobie czasu pracy. Mądrzej jest po prostu ludzi zatrudniać. Ja to wiedziałem od dawna, ale też mi to z trudem przychodziło. Lepiej krócej pracować i pomyśleć o tym jak zatrudnić nowych ludzi, nawet kosztem własnych dochodów. To jest najlepsze zarządzanie czasem. Jak masz za dużo pracy to weź ją zleć komuś innemu.

Wiem, że to brzmi prosto, ja też mam problem, żeby znaleźć odpowiednich pracowników zwłaszcza tutaj w Gdańsku. Nie mniej jednak to jest prawidłowe podejście.
Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 97 967 czytelników