Jak wypromować sklep internetowy?

wtorek, 23 styczeń 07, 12:00

Jak zwabić klientów do sklepu internetowego?

 Jak zwabić klientów do sklepu internetowego?

To jest stara metoda, którą zawsze będę powtarzał. Po pierwsze, strategia jest taka, żeby się wykreować na eksperta. A jak to zrobić? Znajdź grupy dyskusyjne, polecam groups.google.pl. Znajdź sobie grupy dyskusyjne i znajdź sobie fora dyskusyjne, gdzie się dyskutuje na tematy związane z Twoim sklepem, z tym co sprzedajesz w sklepie i tam się po prostu wypowiadaj.

To jest najprostszy sposób, żeby się wypromować. Jeżeli będziesz miał sensowne wypowiedzi i bardzo chętnie się dzielił wiedzą, to zobaczysz, że ludzie Cię zaczną traktować jako eksperta i zaczną do Ciebie wchodzić.

Inna sprawa, ze Twój link będzie się później pojawiał często w wynikach wyszukiwania, jeżeli ktoś będzie szukał informacji na temat Twojej branży. Niekoniecznie pomoże Ci to w pozycjonowaniu, bo takie linki nie mają zwykle bardzo dużej wartości, ale na pewno pomoże Ci w tym, żeby ludzie znajdowali Twój serwis na różnych stronach. To jest najprostsza metoda, żeby to robić.

Inna metoda: Wymyśl coś szokującego i napisz informację prasową na ten temat. Joe Vitale podczas szkolenia w Polsce mówił na ten temat. To jest to, czego mi brakowało, czyli Public Relations dla small biznesu, robienie jakiś rzeczy, które naprawdę zwrócą uwagę mediów, nawet niewielkiej ilości. Niekoniecznie chodzi o te główne media. Trzeba się napracować, żeby się do nich dostać.

Nie wiem, z jakiej jesteś branży, ale możesz spróbować zorganizować jakiś event czy jakieś spotkanie ludzi związanych z tą branżą i zrobić to w taki sposób, żeby to zainteresowało media.

Ponadto oczywiście AdWords i pozycjonowanie.
Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 97 967 czytelników