Jak stworzyć międzynarodowy e-biznes?

czwartek, 12 lipiec 07, 12:00

Chciałbym założyć własną firmy międzynarodowy e-biznes. Od czego miałbym zacząć, żeby był to sukces, a najmniejszy nakład pieniędzy.

Chciałbym założyć własną firmy międzynarodowy e-biznes. Od czego miałbym zacząć, żeby był to sukces, a najmniejszy nakład pieniędzy.

Większość z nas chce mieć sukces nie wydając żadnych pieniędzy i jak najbardziej jest to możliwe. W takim układzie są tylko dwie drogi.

Pierwsza droga

Pierwsza droga jest taka, że zakładasz, że taka firma zacznie funkcjonować tak naprawdę za jakieś 2-3 lata. Po prostu zaczynasz robić coś małego i dłubiesz. Mądrze dłubiesz oczywiście z pomocą rad CzasNaE-Biznes i różnych miejsc, które ja polecam. Za jakieś 2-3 lata, jeżeli dłubałeś mądrze, masz biznes, który rzeczywiście funkcjonuje międzynarodowo.

Oczywiście w przypadku działalności międzynarodowej koniecznie wynajmij sobie księgową. Wiem, że to mogą być spore koszty na początku e-biznesu, ale ja bym osobiście nie ryzykował robienia e-biznesu międzynarodowego bez księgowej. Można się przejechać na vacie – jak Kluska. Także w przypadku działalności międzynarodowej lepiej po prostu robić to z księgową.

Czyli jeden sposób to dłubanie krok po kroczku.

Druga droga

Drugi sposób ma 2 warianty.

Jeśli masz dobre znajomości, możesz od razu uderzać do ludzi, którzy mogliby z Tobą to robić. To są ludzie, którzy dostarczą Ci zasobów, czyli albo swój czas, swoje umiejętności albo swoich pracowników.

To mogą być też ludzie, którzy Ci zapewnią gotówkę na rozwój e-biznesu. W takim układzie Ty będziesz musiał sam znaleźć sobie współpracowników. Jeżeli chodzi o to, jak szukać inwestorów, to sporo rozmawialiśmy na ten temat z Wandą Loskot w Radio CNEB 4 grudnia 2006 - www.cneb.pl/a/radio_2006-12-04.html

Czyli albo strony dłubiesz na własną rękę albo dzielisz się biznesem z ludźmi, którzy dają Ci swoją pracę albo dają Ci swoje pieniądze. Drugi sposób daje większą szansę, że e-biznes zrobisz znacznie szybciej.

To był pierwszy wariant, jeżeli masz już znajomości.

Jeżeli nie masz znajomości, musisz zacząć działać w tej branży najlepiej poprzez własny biuletyn albo bloga, dzieląc się wiedzą na temat tej branży. Jeżeli nie masz jej zbyt dużo to czas ją zdobyć.

Jeżeli zdobędziesz trochę wiedzy i zaczniesz się nią dzielić, to ludzie (którzy mają jej mniej) będą traktowali Cię jako eksperta. Jest to sprawdzona strategia, my to sprawdzaliśmy z innymi klientami i ona zawsze działa. Dzięki temu będziesz mógł zdobyć brakujące znajomości. Będziesz musiał jednak na pisanie bloga poświęcić przynajmniej pół roku, zanim zaczną pojawiać się poważni partnerzy.

Jeżeli nie masz pieniędzy, to musisz włożyć czas, pracę albo mieć genialną ideę, Tego nie przeskoczysz.

Mogę poczekać na ciekawy e-biznes nie mam tzw. noża na gardle, przygotowywałem wszystko pod kątem własnego przedsięwzięcia dość długo i skrupulatnie, bardzo chętnie wyczekam na odpowiedni moment.

Jeżeli np. masz czas i nie masz odpowiednich znajomości, to polecam Ci tak jak wszystkim, (to naprawdę działa, choć wiem, że trudno w to uwierzyć) po prostu założenie bloga albo biuletynu na temat, który Cię najbardziej kręci i prowadzenie go regularnie przez jakiś czas tak, żebyś przynajmniej raz w tygodniu jedną rzecz napisał.

Zobaczysz, że nie minie pół roku, jak zaczną się do Ciebie zgłaszać osoby z ciekawymi pomysłami. Jest to na pewno dobry pomysł, żeby zdobyć kontakty i dużo szybciej i łatwiej wystartować z nowym biznesem.

Możesz uderzyć też do członków Merytorium.pl, wśród których wiele jest osób, które mają pomysły na biznes, a nie wiedzą jak je stworzyć.
Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 98 299 czytelników