mobile.cneb.pl (beta) - dostęp do CNEB.pl przez komórkę

piątek, 19 styczeń 07, 13:45
Zainspirowany rozmową z moim przyjacielem, Waldemarem Ałdasiem i przykładami 2 polskich portali (lajt.onet.pl i mobile.gazeta.pl) uruchomiłem właśnie wersję BETA mobilnego CNEBa.

Pod adresem http://mobile.cneb.pl albo http://m.cneb.pl znajdziecie wersję CzasNaE-Biznes przystosowaną specjalnie do oglądania przez komórkę lub palmtopa.

Serwis przeznaczony jest wyłącznie dla abonentów CzasNaE-Biznes.

Po zalogowaniu się, na stronie głównej znajdziecie:

- wyszukiwarkę zawierającą w swojej bazie blisko 300 artykułów z CNEB oraz ponad 3000 dyskusji na merytorium.pl
- nieprzeczytane wiadomości
- 5 najnowszych artykułów
- nowe posty na merytorium.pl od Waszego ostatniego logowania.

Wszystko przystosowane jest do warunków, jakie dają nam urządzenia przenośne. Rozmiar plików jest doprowadzony do absolutnego minimum. Nie ma żadnego formatowania poza tym najbardziej podstawowym.

Rozmiar strony z dłuższym artykułem lub dyskusją to około 20KB. Nie wiem, jak w innych sieciach, ale w Orange płacę 10 gr za 100 KB, czyli za 1 zł mogę przeczytać ok 50 stron. Nie wiem też jak to wygląda w innych komórkach niż moja (Samsung Z300 - nie polecam), ale moja wyświetla strony z historii, więc powrót na stronę główną po przeczytaniu artykułu nie powoduje ściągania jej od nowa, póki nie wybierzemy odświężania.

Powiem szczerze, że wczoraj będąc na mieście czytałem forum w wolnych chwilach i jest to znacznie wygodniejsze, niż się spodziewałem.

Kwestia do przemyślenia:

Odpowiadanie na forum przez tę stronę?

Obawiam się, że z racji mało wygodnego pisania w komórce może to zaowocować niskiej jakości wypowiedziami.

Czekam na Wasze komentarze i uwagi co do użyteczności i czytelności strony. Na moim samsungu wygląda bardzo dobrze, ale na innych nie widziałem. Będę wdzięczny za jakieś zrzuty/zdjęcia, jeśli macie możliwość zrobienia.

Zastanawiam się też nad możliwością przeglądania zasobów cneb i merytorium po kategoriach - na razie możliwe jest to tylko poprzez wyszukiwarkę.

Zapraszam do dyskusji: http://www.merytorium.pl/viewtopic.php?p=36854 i przetestowania strony.
Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 98 299 czytelników