Jak zintegrować płatności natychmiastowe z różnych banków?

niedziela, 21 styczeń 07, 12:00

Płatności bankowe z wykorzystaniem usług bankowych np. interligo, nordea. Czy wdrożenie tych systemów jest zawsze problematyczne. Dzwoniłem dziś do banków i słyszałem, że ograniczają dostęp do tego...

Płatności bankowe z wykorzystaniem usług bankowych np. interligo, nordea. Czy wdrożenie tych systemów jest zawsze problematyczne. Dzwoniłem dziś do banków i słyszałem, że ograniczają dostęp do tego poprzez zamykanie list zamówień, czy wiesz może czemu tak jest?

Nie wiem, o co chodzi z zamykaniem list zamówień, ale właśnie wdrożyłem na serwisie przestanszukacklientow.pl płatności za pomocą  platnosci.pl, gdzie są właściwie ze wszystkich banków tego typu: nordea, inteligo, mBank itd. Te wszystkie banki, które udostępniają płatności przez Internet bezpośrednio, są dostępne w platnosci.pl.

Troszkę się pomęczyłem przy wdrożeniu tego systemu, ale mogę powiedzieć, że już mam go „obcykanego”. Kolejnym krokiem będzie wdrożenie tego systemu w cneb.pl i w adamka.pl.

Jest szansa, że te skrypty, które przygotowałem pod swoje biznesy, jakoś się udostępni abonentom CzasNaE-Biznes, żeby mogli je sobie zmodyfikować, użyć i nie musieli odkrywać tego samego na nowo.

Mimo tego, ze podręczniki z platnosci.pl są bardzo fajne, bardzo szczegółowe i jasne to jednak trzeba troszkę oprogramować, żeby to wszystko sprawnie działało. Mi się udało na szczęście zautomatyzować to w pełni. Chętnie się tym podzielę jak już będę wiedział, że to działa wszędzie dobrze.

Także osobiście nie uważam, że jest sens kontaktować się z bankami w tej sprawie osobiście, tylko lepiej od razu uderzyć do platnosci.pl, gdzie rejestracja jest za darmo, prowizje są niewielkie i jest to bardzo wygodne rozwiązanie.
Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 98 144 czytelników