Czy jest to możliwe, aby otrzymywać SMS o rejestracji użytkownika?

czwartek, 23 sierpień 07, 12:14

Wystarczy mieć telefon komórkowy i uaktywnioną usługę typu MultiBox (Orange). W ramach pakietu MultiBox można założyć sobie konto e-mailowe i uaktywnić funkcję powiadamiania SMSem o nowej poczcie.

Wystarczy mieć telefon komórkowy i uaktywnioną usługę typu MultiBox (Orange). W ramach pakietu MultiBox można założyć sobie konto e-mailowe i uaktywnić funkcję powiadamiania SMSem o nowej poczcie.

Następnie tworzymy sobie specjalne konto pocztowe w naszej domenie do odbierania powiadomień o rejestracji – np.rejestracja@domena.pl. Pocztę z tego konta przekierowujemy na konto u operatora oraz na nasze zwykłe konto.

I to koniec pracy:

  1. Mail o rejestracji jest wysyłany na specjalne konto.

  2. Nasz serwer przekierowuje go na e-mail u operatora oraz na nasze zwykłe konto.

  3. Operator wysyła nam SMS o nowej poczcie zawierający w przypadku Orange nadawcę e-maila, 20 znaków z tematu i fragment treści.

W Orange standardowa skrzynka ma niewielką pojemność, bo 20MB. Trzeba więc ustawić sobie w programie pocztowym odbieranie z niej poczty z kasowaniem.

Jeżeli dobrze napiszemy sobie skrypt wysyłający potwierdzenia, tak by najważniejsze informacje były na początku tego maila (tematu i treści), nawet tak krótki SMS powiadomi nas, o co chodzi.

Taki system mam wdrożony np. w przypadku moich kursów na Ekademia.pl. Ekademia.pl wysyła powiadomienia o wszystkich zamówieniach i opłaconych zamówieniach na e-mail organizatora. Stworzyłem więc dla swojego konta organizatora specjalne konto e-mail. Jego zadaniem jest forwardowanie (przekazanie) poczty na 3 adresy:

  1. adres biurowy – dla obsługi klienta

  2. adres księgowy – aby wystawić na jego podstawie FV

  3. adres w Orange – abym wiedział o nowych zamówieniach i opłatach.

Oczywiście można wdrożyć rozwiązanie z bramką SMSową. Ale po co? Skoro zaprezentowany sposób jest tak prosty i darmowy?

Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 98 142 czytelników