simpleology: Prosta droga do celu

poniedziałek, 28 maj 07, 12:00

Psychologowie odkryli i opisali wiele fascynujących rzeczy, które mogą pomóc Ci osiągnąć szczęście. Mark Joyner przeczytał wiele ich topornych dzieł i przedstawił ich esencję w sposób prosty i przejrz

Czy próbowałeś kiedyś przecztyać ksiażkę lub artykuł napisany przez psychologa? Ja probowałem, kilka razy nawet pomagałem tłumaczyć mojej żonie na studiach na tym kierunku. Jeśli Ty również miałeś tego typu okaleczające umysł doświadczenie, być może masz podobne wnioski.

Psychologowie odkryli i opisali wiele fascynujących rzeczy, które mogą pomóc Ci osinągnąć szczęście. Szkoda tylko, że szyfrują swoją wiedzę 17krotnie złożonymi zdaniami z co drugim słowem wymagającym zajrzenia do Google po definicję.

Simpleology - Prosta droga do celu - Mark JoynerMark Joyner przeczytał i zrozumiał wiele tych topornych dzieł i przedstawił ich esencję w sposób tak prosty i przejrzysty, że zatytułowanie książki simpleology jest w 100% uzasadnione. Jedyna znana mi osoba, która zrobiła podobną rzecz w psychologii to Robert Cialdini, autor bestsellera „Wywieranie wpływu”.

Simpleology to książka, która z niesłychaną prostotą i humorem odkryje przed Tobą tajemnice funkcjonowania Twojego umysłu – zwłaszcza te, które pomagają osiągnąć w życiu szczęście, bogactwo i uchronić się przed manipulacją.

Joyner tłumaczy wiele skomplikowanych zjawisk psychologicznych za pomocą przerysowanych historyjek i nierzadko absurdalnych przykładów. Dzięki temu wiedza ta wchodzi do głowy już po pierwszym czytaniu.

W simpleology znajdziesz też bardzo dużo naukowych terminów... użytych jednak dopiero wtedy, gdy już rozumiesz dane zjawisko. Dzięki temu książka ta nie tylko pozwoli Ci zapanować nad swoim życiem, ale również podzielić się nową wiedzą za pomocą tych samych prostych historyjek lub naukowych terminów – zależnie od tego, z kim będziesz rozmawiał.

Simpleology nie wmawia Ci, że jesteś idiotą nie podejmując sugerowanych działań. Po jej przeczytaniu po prostu chce się działać.

Marka Joynera znam jeszcze z czasów, gdy tworzył i zarządzał wielką machiną marketingową Aesop.com. Jest to człowiek, który własnymi rękami stworzył przynoszący milionowe dochody biznes, wszystko sprzedał i... robi to ponownie. Z całą pewnością może nauczyć Cię jak zrobić to samo.

Simpleology właśnie pojawiło się w księgarniach w polskim tłumaczeniu. Polecam.

Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 98 148 czytelników