Wtorek o 18:00: Jak napisać, stworzyć i zacząć sprzedawać własnego e-booka?

wtorek, 15 maj 07, 03:53

Sporo czasu mineło od ostatniej udanej audycji Radio CNEB.

Mieliśmy wiele problemów z kilkoma systemami do prowadzenia czatów. W końcu po 2 tygodniach poszukiwań i próbnych wdrożeń znaleźliśmy rozwiązanie, które zadziałało tak, jak tego oczekiwaliśmy. Za 2 tysiące złotych kupiliśmy licencję i teraz trzymam kciuki za to, że dzisiaj o 18:00 audycja Radio CNEB w końcu odbędzie się bez problemów technicznych.

Dzisiejsza audycja odpowie na pytania:

Jak napisać, stworzyć i zacząć sprzedawać własnego e-booka?

Cechą e-booka, warunkującą jego niesamowitą popularność na zachodzie i rosnącą z miesiąca na miesiąc w Polsce, są ZEROWE koszty produkcji. Jeśli coś produkujemy za darmo, to nie ma ryzyka stracenia zainwestowanych pieniędzy, bo nic nie zainwestowaliśmy i jest to najlepszy z możliwych model biznesu.

Wbrew wszelkiej logice Internauci w Polsce i na zachodzie płacą często ponad 50 czy nawet 100 zł za e-booka o objętości 100-200 stron. W tym samym czasie książka drukowana o takiej objętości kosztuje 15-30 zł.

Na niekorzyść e-booków przemawia to, że książki sprzedawane przez księgarnie internetowe i zwykłe są kupowane przez znacznie większą liczbę klientów, niż e-booki. Przeciętna książka sprzedaje się w nakładzie kilku tysięc sztuk, a przeciętny e-book w nakładzie poniżej 500 sztuk.

Jednak prowizja dla autora za sprzedaż e-booka jest kilkukrotnie (nawet 10krotnie) wyższa niż prowizja za sprzedanie książki. Nie ma kosztów druku, nie ma całej logistyki i może nie być pośredników.

W rezultacie nie dość, że e-booki są zwykle droższe od książek (w przeliczeniu na 1 stronę) i nie ich promocja zwykle nie ma takiego zasięgu, jak zwykłych książek, nierzadko pozwalają one autorom zarabiać więcej albo tyle samo, co w przypadku książek drukowanych.

Inne wady i zalety e-booków, porady jak pisać, tworzyć i sprzedawać e-booki omówię podczas kolejnej audycji Radio CNEB - wtorek, o godzinie 18:00 na stronie www.netcoaching.pl/kurs/RadioCNEB

Zapraszam do posłuchania... zwłaszcza, że zapis audio z tej audycji NIE będzie dostępny na cneb.pl.

P.S. Jakieś 4 godziny temu skończyliśmy audycję w Polskim Radiu Szczecin w ramach serii "Trącić myszką" - naturalnie rozmawialiśmy o e-biznesie, second life i promocji. Mam nadzieję, że już podczas dzisiejszej audycji będę mógł podać Wam link do zapisu tej audycji.
Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 97 975 czytelników