Biuletyn CzasNaE-Biznes 2016-08-12

sobota, 13 sierpień 16, 13:10

OK, trochę oszukałem z tą datą, bo jest już 13ty. Staram się ograniczać pracę w weekend. Sprawdzam nawet, czy dam radę zrobić sobie dodatkowy dzień weekenu w środę - nawet kosztem popracowania w pon, wt, czw i pt dłużej.

Wczoraj jednak zeszło mi do 1 w nocy w sobotę na pisaniu najnowszego, dużego artykułu: Paradoks konsultanta

A to? A to jest pierwszy od lat BIULETYN (a nie Newsletter) CzasNaE-Biznes. Na początku mojego biznesu publikowałem e-zin/biuletyn co 2 tygodnie. Miał on formę gazety - najpierw jako plik html, potem pdf. Z czasem zmigrowałem do formy nieregularnego newslettera.

Ponieważ jednak w sierpniu wznowiłem regularne publikowanie na blogu CzasNaE-Biznes, zmieniam też zasady publikacji e-mailowej.

WAŻNA UWAGA: Materiały na blogu są darmowe przez kilka dni. Po tym czasie końcówka zawierająca zwykle zaawansowane smaczki dostępna jest tylko dla członków Akademii CzasNaE-Biznes. Warto więc trzymać rękę na pulsie, a jeszcze bardziej warto być członkiem Akademii.

A więc jeśli zapiszesz się na Cotygodniowy Biuletyn CzasNaE-Biznes, co tydzień dostaniesz listę wszystkich materiałów opublikowanych na CzasNaE-Biznes.

Dodatkowo uruchamiam Newsletter CzasNaE-Biznes. Jeśli się na niego zapiszesz, otrzymasz powiadomienie o każdym nowym materiale - max. 1 raz dziennie. Na onclick="//www.ekademia.pl/artykul/przegladprasy?t=1&utm_source=&utm_medium=blog&utm_term=newsletter&utm_content=slowo_1&utm_campaign=ContextAd'); return false" href="http://www.ekademia.pl/artykul/przegladprasy" target="_blank">newsletter zapiszę dodatkowo osoby, które kliknęły w ostatnich 2 tygodniach w mailach z bieżącymi materiałami - oczywiście zawsze można się wypisać.

To tyle aktualności, przejdźmy do...

Materiały z tego tygodnia:


Czyli najbardziej niebezpieczny moment w rozwoju startupu przez zespół/osobę, który robi to za pieniądze z innego biznesu/pracy.


Jeśli całą swoją energię skupiasz na zwiększaniu sprzedaży, nie zdziw się, gdy konkurencja usunie Cię z rynku. W trakcie tego nagrania poznasz fragment modelu SMB+I, który pomaga stworzyć onclick="//www.ekademia.pl/kurs/BiznesPlan?t=1&utm_source=&utm_medium=blog&utm_term=biznes&utm_content=slowo_0&utm_campaign=ContextAd'); return false" href="http://www.ekademia.pl/kurs/BiznesPlan" target="_blank">biznes odporny na takie zagrożenia, jak walka cenowa czy konkurencja kradnąca pomysły


OSTRZEŻENIE: Jeśli nie zamierzasz przeczytać całości ZE ZROZUMIENIEM, nie czytaj wcale - ośmieszysz się.


Pewien młody człowiek postanowił, że osiągnie taką sławę i zdobędzie tyle pieniędzy, aby poślubić najpiękniejszą kobietę w kraju. Zanim opuścił dom, ojciec podarował mu znaczny majątek i rzekł do niego:

Materiały z poprzedniego tygodnia:


pozdrawiam,

Piotr Majewski, redaktor

Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 98 298 czytelników