Biuletyn CzasNaE-Biznes 2016-08-20

sobota, 20 sierpień 16, 10:50

Mam nadzieję, że wysyłanie biuletynu w sobotę nie stanie się tradycją. Sporo się jednak dzieje i tak znowu wyszło. Za to środę (zgodniem z planem "4dniowy tydzień pracy") udało mi się spędzić w domu... przeziębienie trochę pomogło Puszczenie oczka

Muszę jednak przyznać, że pasja wygrywa i wieczorkiem przeprowadziłem kilka poważnych analiz, które doprowadzą wkrótce do poważnych dla mnie zmian. 

Zauważyłem, że taki dzień "wolny", gdy nie robię obsługi biznesu, marketingu ani sprzedaży odblokowuje potężne zasoby na myślenie o strategii i zrobienie tych Exceli, do których nie możesz zabrać się od dawna.

Z lekkim trudem, ale trzymam się swojego postanowienia i opublikowałem 4 nowe materiały - po 1 na każdy dzień pracy + 1 dodatkowy

Kiedy NIE warto sprzedawać on-line w niedzielę?

Co jakiś czas pojawia się w polityce pomysł, aby zabronić handlu w niedzielę. Pomysł ten skutecznie odciąga uwagę wszystkich od realnych problemów i generuje polityczne wojny, których nie da się wygrać... właściwie nie trzeba ich wygrywać. Nie trzeba zabraniać handlu w niedzielę, bo w niedzielę nie warto* handlować i zaraz Ci to udowodnię...

Dlaczego dla niektórych sklepów z laptopami nie ma znaczenia, jakiego laptopa kupisz? Jak łatwo podwoić zyski w sklepie internetowym?


Pokażę Wam, jak na przykładzie cennika impleBOT podejmuję decyzje dot. cen, gdy przeprowadzenie wiarygodnych testów ceny trwa zbyt długo lub jest zbyt skomplikowane.


impleBOT/FreeBOT to pierwszy, najtańszy i nadal jeden z najpopularniejszych (84 tys. kont, 7 MLN subskrybentów) i najbardziej lubianych systemów do e-mail marketingu w Polsce. Z założenia miał być tani i prosty - tak, aby właściciele małych e-biznesów chcieli przekonać się do e-mail marketingu. A co jeśli, potrzebujesz czegoś więcej?


Wstajesz rano, jest święto, ale zerkasz na maila, a tam raport z usługi monitorującej serwer: procesor niebezpiecznie obciążony. Była próba ataku. Jak się przez czymś takim zabezpieczać?

Mnóstwo konkretów. Zwracam uwagę, że w niektórych artykułach część zostanie ukryta w poniedziałek i będzie potem dostępna tylko dla członków Akademii CzasNaE-Biznes, do której gorąco Cię zachęcam, bo NIE ma lepszej inwestycji w onclick="//www.ekademia.pl/serwis/Merytorium?t=1&utm_source=&utm_medium=blog&utm_term=e-biznes&utm_content=slowo_0&utm_campaign=ContextAd'); return false" href="http://www.ekademia.pl/serwis/Merytorium" target="_blank">e-biznes dzisiaj - za 497 zł dostajesz dostęp do 100h VOD omawiających praktycznie każdy aspekt prowadzenia onclick="//www.ekademia.pl/artykul/strategia_jak_stworzyc?t=1&utm_source=&utm_medium=blog&utm_term=e-biznesu&utm_content=slowo_1&utm_campaign=ContextAd'); return false" href="http://www.ekademia.pl/artykul/strategia_jak_stworzyc" target="_blank">e-biznesu. 

A tydzień wcześniej:


Pogodnego weekendu!

Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 98 165 czytelników