case study: Ekstranet na Neovita.pl

niedziela, 9 styczeń 05, 16:54

Jeden z moich czytelników, jeden z tych, którzy STOSUJĄ moje rady (i dobrze na tym wychodzą), wdrożył u siebie taki prosty ekstranet. Oto jego wnioski...

W artykule "Prosty ekstranet sposobem na zdobywanie klientów" www.cneb.pl/a/ekstranet.html pokazałem, jak łatwo i za darmo stworzyć ekstranet i jak można czerpać z tego korzyśi.

Jeden z moich czytelników, jeden z tych, którzy STOSUJĄ moje rady (i dobrze na tym wychodzą), wdrożył u siebie taki prosty ekstranet. Oto jego wnioski:

Wdrożyłem testowo ekstranet na jednej z moich witryn Neovita.pl

Liczba dopisujących się dziennie osob do listy mailingowej wzrosła o ok. 1/3. Czas jeszcze krótki, więc trzeba poczekac nieco na dobre statystyki.

Zdziwiło mnie coś innego. Otóż, pomimo skromnej jak na razie zawartości "strefy dla stałych czytelników", mam pozytywny odzew od ludzi. Kilku nowych czytelników napisało mi, ze świetny pomysł, ciekawa tresc itd.

Ciekawe jest to, że wcześniej ta treść (częściowo) była publiczna i żadnych takich sygnałów nie było. Potem artykuły newslettera rozsyłałem jako załączniki. Były komentarze, ale mało. Teraz jest ich znaczaca liczba.

Czyli OGRANICZENIE dostępu do czegoś zwiększa znacząco atrakcyjność tego czegoś.

Myślę, że kolejnym krokiem będzie połączenie linkami "strefy prywatnej" z resztą witryny. Mam na myśli odnośniki to artykułów zamieszczonych w strefie prywatnej.

Jasne, pisał o tym Cialdini [książka "Wywieranie wpływu na ludzi" - dop. red.], lecz pewnie mało kto poczuł działanie tej reguły. Ja potwierdzam - działa.

No i zobaczymy, jaki wplyw w dłuższym czasie będzie to miało na wyniki finansowe....

Dariusz Młynarski
Neovita.pl - Zdrowie i uroda online

Chyba nie trzeba już nic dodawać. Przeczytaj artykuł: "Prosty ekstranet sposobem na zdobywanie klientów" www.cneb.pl/a/ekstranet.html i zastosuj znajdujące się tam rady w praktyce.

Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 98 136 czytelników