Sztuka pomagania innym i nauki na błędach

wtorek, 3 kwiecień 07, 22:00

We wtorek (3 kwietnia) gościem Radio CNEB był Kamil Cebulski, właściciel i współwłaściciel sklepów internetowych aragon.pl, mentis.pl, komputerowiec.pl, kokanie.pl, akara.pl. Autor

We wtorek (3 kwietnia) gościem Radio CNEB był Kamil Cebulski, właściciel i współwłaściciel sklepów internetowych www.aragon.pl, www.mentis.pl, www.komputerowiec.pl, www.kokanie.pl, www.akara.pl. Autor ebooka "Efekt motyla". Autor własnego sukcesu.

OD KAMILA: "Jest taka sytuacja w której każdy z nas zapewne był. Gorący samochód i mucha w nim, która próbuje wydostać się na zewnątrz. Ciągle uderza w przezroczystą szybę, nie widzi blokady. Wierzy, że jej droga jest dobra. Próbuje się wydostać i ile razy się próbuje tyle odnosi porażek. Ludzie obserwujący tę sytuację doskonale wiedzą, że próby tej muchy już na samym początku skazane są na niepowodzenie. Ciągle uderza w szybę i uderza, godzinami, niekiedy nawet do śmierci.

W podobnej sytuacji stają ludzie, którzy chcą pomagać innym. Widzą błędy innych, mówią im o nich jednak te starania idą na marne. Ludzie nadal idą w swoje. Zupełnie jak z muchami. Kiedy otwieramy przednią szybę, aby pokazać muchom miejsce ucieczki, one nadal próbują sforsować tylną szybę auta, a nasze starania uznają za próbę ATAKU na nich.

Pomyśl co jest dla Ciebie taką tylną szybą, a w audycji usłyszysz jak tę blokadę zlikwidować."
Zachęcam do przesłuchania zapisu audycji z Kamilem Cebulskim, znanym Wam nie tylko z merytorium.pl, ale ze swojej szerokiej działalności w Internecie. Aby przesłuchać audycję:  kliknij tutaj.
Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 97 829 czytelników