Czy nie przegapiłeś mobilnej rewolucji?

wtorek, 10 lipiec 07, 12:00

W najbliższych latach mobilna sieć zrewolucjonizuje sposób, w jaki odbieramy informacje. Coraz większe zainteresowanie, doskonalsze przeglądarki, szerokopasmowa szybkość przesyłania danych oraz lokal

W najbliższych latach mobilna sieć zrewolucjonizuje sposób, w jaki odbieramy informacje. Coraz większe zainteresowanie, doskonalsze przeglądarki, szerokopasmowa szybkość przesyłania danych oraz lokalizowane usługi są dostępne już dziś. Czy jesteśmy na to gotowi?

Brain Fling, Magazyn Internet, 03-2007

Przeglądanie za pomocą telefonów komórkowych lub innych urządzeń mobilnych stron internetowych nie jest ideą nową. Pomysł na mobilny Internet zaczął być wprowadzany w życie już w 1998 roku. Niestety idea nie szła w parze z możliwościami technologicznymi i przez ostatnie 8 lat mobilny Internet nie zdobył takiej popularności, jak jego starszy brat.

 

Mimo faktu, że w samej tylko Polsce mamy aż 20 milionów telefonów zdolnych łączyć się z Internetem i tylko 9 milionów internautów korzystających głównie z komputera lub rzadziej PDA, przeglądanie Internetu za pomocą telefonu nie jest jeszcze popularne w Polsce i na świecie.

Skoro przez 8 lat mobilny Internet nie został obdarzony istotnym zainteresowaniem przez użytkowników na całym świecie, dlaczego podczas najbliższej audycji Radio CNEB będziemy o tym mówić? Z kilku powodów... wymienimy je podczas audycji razem z moim gościem, Tomaszem Wieczorkiem z Viget.pl.

Te kilka faktów naszym zdaniem będzie miało istotny wpływ na wzrost popularności mobilnego Internetu, ponieważ niwelują one 2 największe problemy, z jakimi borykali się mobilni internauci... o nich też powiemy podczas audycji.

Jestem przekonany, że rok 2007 będzie początkiem dynamicznego wzrostu popularności mobilnego Internetu i początkiem jego drogi do zdobycia przewagi nad dostępem z poziomu typowego komputera PC lub laptop.

Przesłuchaj zapis audycji RadioCNEB: www.cneb.pl/download/radio/Radio_CNEB_2007-07-10_mobilny_web_zxci67.mp3
Komentarze
Newsletter

Newsletter CzasNaE-Biznes

Cotygodniowa dawka darmowych artykułów od Piotra Majewskiego - ojca chrzestnego polskiego małego e-biznesu...

Dołącz do 97 975 czytelników